Lehečkovi vyšla pomsta za Paříž. Na okruhu ATP slaví první výhru na trávě v kariéře

12. 6. 2023 14:49
Tenista Jiří Lehečka v úvodním kole turnaje ve Stuttgartu porazil 4:6, 6:3 a 6:4 Marcose Girona ze Spojených států amerických.
Jiří Lehečka.
Jiří Lehečka. | Foto: Reuters

Český hráč tak na třetí pokus na okruhu ATP poprvé uspěl na trávě.

Jednadvacetiletý Lehečka v prvním utkání po přechodu z antuky na trávu ztratil úvodní set, ale poté už měl nad Gironem navrch.

Soupeři tak oplatil porážku z druhého kola nedávného antukového French Open.

Dalším Lehečkovým soupeřem ve Stuttgartu bude Američan Frances Tiafoe. S dvanáctým hráčem světa a třetím nasazeným se český tenista, kterému v žebříčku patří 37. místo, utká poprvé.

Britský tenista Andy Murray zahájil travnatou část sezony ziskem titulu na challengeru v Surbitonu. Šestatřicetiletý Skot porazil ve finále na londýnském předměstí 6:3, 6:2 Rakušana Jurije Rodionova a stal se nejstarším vítězem travnatého turnaje v historii challengerové série, jež se hraje od roku 1978.

Bývalá světová jednička Murray vyhrál první turnaj na trávě od roku 2016, kdy ovládl podruhé Wimbledon.

Právě kvůli přípravě na londýnský grandslam, který vyhrál i v roce 2013, vynechal britský tenista antukové Roland Garros. Díky nedělnímu triumfu v Surbitonu bude letos v All England Clubu nasazený.

"Byl to dokonalý start travnaté sezony. Travnaté turnaje není lehké vyhrát, ale je úžasné mít další titul," řekl dvojnásobný olympijský vítěz Murray, jenž v květnu vyhrál antukový challenger v Aix-en-Provence.