Lehečka v Prostějově postoupil do čtvrtfinále, Veselý skončil

9. 9. 2020 18:47

Český tenista Jiří Lehečka postoupil v Prostějově poprvé v kariéře do čtvrtfinále challengeru. Osmnáctiletý talent, který dostal do soutěže divokou kartu, porazil ve druhém kole Moneta Czech Open Nikolu Milojeviče ze Srbska 7:6, 6:3. Neuspěl naopak druhý nasazený Jiří Veselý, který na prostějovské antuce stejným poměrem podlehl Aleksandru Vukicovi z Austrálie.

Lehečka, jenž v žebříčku ATP figuruje ve druhé polovině šesté stovky, zdolal o více než čtyři sta míst lépe postaveného soupeře za necelé dvě hodiny. V prvním setu už prohrával 3:5, ale uspěl v tie-breaku. Ve druhém přišel o náskok 3:0, jenže od stavu 3:3 získal tři hry za sebou. "Soupeř byl těžký. Nekazil, dokázal držet míč ve hře. Musel jsem jít do zakončení a fiftýny si uhrát," řekl Lehečka na webu turnaje.

Jako poslední český zástupce v soutěži se o postup do semifinále utká se slovenským kvalifikantem Filipem Horanským, jenž v úvodním kole vyřadil Lukáše Rosola.

Trojnásobný vítěz turnaje Veselý (2014, 2015 a 2017) ztratil s Vukicem vyrovnaný úvodní set v tie-breaku. Ve druhém ale rychle prohrával a za stavu 0:3 si vzal čas na ošetření. Game při svém servisu pak získal čistou hrou, na obrat to ale nestačilo. S dvoustým hráčem světa prohrál za hodinu a půl.