Laver Cup začal magicky: elektrizující atmosféra v O2 areně postavila vlasy Björna Borga

Podívejte se na fotografie z úvodního dne tenisového Laver Cupu, jehož první ročník hostí pražská O2 arena.
Zábavná chvíle, diváky v pražské O2 areně rozesmál pohled na kapitána týmu Evropy, výrazně poznamenaného elektrizující atmosférou emotivního nástupu obou celků na unikátní černý dvorec.
Ještě před protagonisty týmového klání ovšem dorazila legenda. Muž, jehož jméno dalo nové soutěži název. Rod Laver. Australan, který dvakrát v kariéře dokázal získat takzvaný kalendářní grandslam.
Tomáš Berdych si plácl se svým kapitánem. Českou hvězdu mimochodem fanoušci v aréně přivítali bouřlivým aplausem. Podobný ohlas vyvolali už jen Federer s Nadalem.
John McEnroe, zadumaný kapitán týmu světa. I přes odvážná prohlášení jistě tuší, že vítězství jeho mužstva by se rovnalo takřka zázraku.
Foto: Milan Kammermayer
Aleš Vávra Reuters Milan Kammermayer, Aleš Vávra, Reuters
22. 9. 2017 15:36
Podívejte se na fotografie z úvodního dne tenisového Laver Cupu, jehož první ročník hostí pražská O2 arena.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy