Krejčíková v Kalifornii válí. Vyřadila Brazilku a zahraje si o finále

Aktualizováno 15. 9. 2023 11:16
Česká tenistka Barbora Krejčíková porazila na turnaji v San Diegu 6:4, 6:3 Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou a zahraje si o finále.
Sestřih čtvrtfinálového utkání Barbory Krejčíkové na turnaji v San Diegu | Video: Asociated Press

Krejčíková čekala na výhru od Wimbledonu, kde kvůli zranění kotníku musela skrečovat zápas 2. kola. Po travnatém grandslamu přišly prohry v úvodních zápasech turnajů v Cincinnati, Clevelandu i na US Open.

V San Diegu se ale české tenistce, turnajové čtyřce, daří a po výhře nad sedmou nasazenou Brazilkou je v semifinále.

Krejčíková, třináctá hráčka rankingu WTA, sebrala soupeřce servis hned v prvním gemu utkání, a přestože za stavu 5:2 set nedopodávala, na druhý pokus už se jí to podařilo.

"Zůstala jsem klidná. Čekala jsem, že bude bojovat a pokusí se využít každou příležitost. Ale soustředila jsem se na sebe, na své údery," líčila Krejčíková.

I ve druhé sadě Češka protivnici ihned brejkla, brzy šla do vedení 3:0, a třebaže znovu sama jednou podání ztratila, zápas po hodině a 43 minutách ukončila druhým proměněným mečbolem.

Tenistka z Ivančic tak vyhrála proti Haddadové Maiaové i třetí vzájemný duel a o finále si zahraje proti Danielle Collinsové.

S devětadvacetiletou Američankou, 43. hráčkou žebříčku, se o dva roky mladší Krejčíková na okruhu WTA dosud neutkala.

"Nikdy jsem proti ní nehrála, nikdy s ní netrénovala, takže nevím, co čekat," řekla šampionka předloňského Roland Garros.

Krejčíková má ze singlu šest titulů, poslední získala v únoru v Dubaji. V červnu hrála finále v Birminghamu.

Ve hře o titul je Krejčíková v Kalifornii také s tradiční deblovou partnerkou Kateřinou Siniakovou, dnes je rovněž čeká semifinále.

Tenisový turnaj žen v San Diegu (tvrdý povrch, dotace 780.637 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále: Krejčíková (4-ČR) - Haddadová Maiaová (7-Braz.) 6:4, 6:3, Navarrová (USA) - Sakkariová (3-Řec.) 6:4, 0:6, 7:6 (7:4).