Krejčíková v Birminghamu vyřadila Martincovou, čeká ji další Češka Fruhvirtová

22. 6. 2023 19:17
Tenistka Barbora Krejčíková postoupila na trávě v Birmingamu do čtvrtfinále. Nasazená jednička v českém derby porazila 6:4, 6:4 Terezu Martincovou a o postup do semifinále se utká s další krajankou. Její příští soupeřkou bude Linda Fruhvirtová a předem tak je jisté, že český tenis bude mít na turnaji zastoupení mezi čtyřmi nejlepšími.
Barbora Krejčíková v utkání s Terezou Martincovou
Barbora Krejčíková v utkání s Terezou Martincovou | Foto: Reuters

Světová dvanáctka Krejčíková porazila Martincovou ve třetím vzájemném zápase v řadě. Ve vyrovnaném duelu rozhodl první set jediný úspěšný brejkbol předloňské šampionky Roland Garros. Ve druhém setu sice Krejčíková přišla o podání a prohrávala 1:3, dokázala ale vyrovnat a koncovku zvládla lépe. Brejkboly Martincové na 5:4 odvrátila, sama naopak soupeřce znovu sebrala servis a zápas dopodávala.

Na trávě se sedmadvacetiletá Krejčíková dostala na okruhu WTA do čtvrtfinále poprvé. Premiéru si tam odbude i osmnáctiletá Fruhvirtová, semifinalistka wimbledonské juniorky z roku 2021. Spolu se utkají poprvé.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu (tráva, dotace 259.203 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Krejčíková (1-ČR) - Martincová (ČR) 6:4, 6:4, Frechová (Pol.) - Cirsteaová (8-Rum.) 6:3, 6:7 (1:7), 6:4, Marinová (Kan.) - Bektasová (USA) 6:4, 4:6, 7:6 (7:1).