Karolína Plíšková vstoupí do Australian Open v úterý soubojem proti krajance Muchové

ČTK ČTK
13. 1. 2019 17:39
Karolína Plíšková vstoupí do grandslamového Australian Open v úterý. Sedmá nasazená česká tenistka zahájí duelem s krajankou Karolínou Muchovou v 1:00 SEČ program dne v Melbourne Areně.
Karolína Plíškovou zvítězila před Australian Open na turnaji v Brisbane.
Karolína Plíškovou zvítězila před Australian Open na turnaji v Brisbane. | Foto: Reuters

První utkání dne sehraje i Jiří Veselý, kterého čeká na kurtu č. 22 Američan Ryan Harrison.

Třetí česká zástupkyně, která se v úterý dostane do hry, Kristýna Plíšková uzavře program na dvorci č. 14. Její soupeřkou bude Ruska Anna Blinkovová.

Poprvé se fanouškům v Melbourne představí i světové jedničky Novak Djokovič a Simona Halepová. Srbský tenista zahájí v 9:00 SEČ noční program v aréně Roda Lavera s americkým kvalifikantem Mitchellem Kruegerem. Rumunská hráčka, která se vrací po zranění plotének, ve stejné době nastoupí na dvorci Margaret Courtové proti Estonce Kaie Kanepiové.

Úterní program (začátky 1:00 SEČ):

Rod Laver Arena: Aiavaová (Austr.) - Keysová (17-USA), Mariaová (Něm.) - S. Williamsová (16-USA), A. Zverev (4-Něm.) - Bedene (Slovin.), 9:00 Djokovič (1-Srb.) - Krueger (USA), Ósakaová (4-Jap.) - Linetteová (Pol.).

Margaret Court Arena: Majchrzak (Pol.) - Nišikori (8-Jap.), Zidanšeková (Slovin.) - Gavrilovová (Austr.), V. Williamsová (USA) - Buzarnescuová (25-Rum.), 9:00 Halepová (1-Rum.) - Kanepiová (Est.), Paire (Fr.) - Thiem (7-Rak.).

Melbourne Arena: Muchová (ČR) - Karolína Plíšková (7-ČR), Čorič (11-Chorv.) - Darcis (Belg.), Siegemundová (Něm.) - Azarenková (Běl.), Stosurová (Austr.) - Jastremská (Ukr.), 9:00 Kyrgios (Austr.) - Raonic (16-Kan.).

Kurt č. 14, 4. zápas: Kristýna Plíšková (ČR) - Blinkovová (Rus.),

kurt č. 22, 1. zápas: Veselý (ČR) - R. Harrison (USA).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tusk podpořil zahájení přístupových jednání Evropské unie s Albánií a Severní Makedonií

Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval členské státy Evropské unie, aby podpořily zahájení přístupových rozhovorů se Severní Makedonií a Albánií. Podle agentur Reuters a AP to řekl po jednáních s nejvyššími představiteli obou zemí ve Skopji a Tiraně. "Přijetí Albánie a tohoto regionu do EU je v nejlepším zájmu celé Evropy. Protože Evropa nebude stabilní a bezpečná bez integrace celého Balkánu do EU. V sázce je naše společná budoucnost," zdůraznil Tusk. O tom, zda budou rozhovory zahájeny, by měla v říjnu rozhodnout Evropská rada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy