Italský "hříšník" útočí. Sinner poprvé porazil Medveděva a bude světovou čtyřkou

4. 10. 2023 16:55
Italský tenista Jannik Sinner na sedmý pokus porazil poprvé v kariéře Rusa Daniila Medveděva a po výhře 7:6, 7:6 získal titul na turnaji v Pekingu. Dvaadvacetiletý rodák z Innichenu oslavil třetí turnajový triumf v sezoně a devátý v kariéře.
Jannik Sinner
Jannik Sinner | Foto: Reuters

Sinner si trofej z China Open zasloužil vítězstvím nad dvěma nejvýše nasazenými hráči. V úterním semifinále zdolal ve dvou setech turnajovou jedničku Carlose Alcaraze ze Španělska a dnes dvojku Medveděva, s nímž prohrál předchozích šest zápasů včetně dvou letošních. Ve finále si oba hráči udrželi podání a rozhodovalo se ve zkrácených hrách, které mladý italský tenista ovládl pokaždé 7:2.

Už díky postupu do finále měl Sinner jistotu, že se posune v novém vydání světového žebříčku poprvé v kariéře na čtvrté místo. Vylepšením osobního maxima navíc vyrovná historické umístění krajana Adriana Panatty, který byl v roce 1976 jako dosud nejlepší Ital v pořadí ATP rovněž čtvrtý.

Medveděv navzdory dnešní porážce prožívá rekordní sezonu. Ve finále byl poosmé a získal pět trofejí, včetně vítězství v Rotterdamu a Miami po výhře nad Sinnerem v rozhodujícím souboji.