Český souboj pro Bouzkovou. V Indian Wells si poradila s Lindou Fruhvirtovou

8. 3. 2022 6:45
Atraktivní střetnutí dvou českých tenistek skončilo vítězstvím Marie Bouzkové. V úvodním kole kvalifikace turnaje v Indian Wells zdolala Lindu Fruhvirtovou 6:0 a 7:5.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Bouzková vstoupila do utkání se šestnáctiletou soupeřkou skvěle. Za 35 minut jí nadělila "kanára", když využila všechny tři své brejkboly. Naopak Fruhvirtová neproměnila ani jednu ze svých dvou možností, jak vzít krajance servis.

Druhá sada už byla mnohem vyrovnanější. Bouzková, 97. žena žebříčku WTA, sice protivnici, jež je v rankingu téměř o dvě stě míst níže, sebrala podání znovu jako první a vedla 2:1, vzápětí o ně však sama přišla.

Za stavu 5:4 ve svůj prospěch měla Fruhvirtová na returnu dokonce dva setboly, jenže Bouzková oba odvrátila, srovnala na 5:5, vzápětí soupeřku brejkla a duel po hodině a 33 minutách dopodávala, stačil jí hned první mečbol.

Třiadvacetiletá Bouzková, jež minulý týden dohrála na turnaji v mexickém Monterrey ve čtvrtfinále, tak v klání na podniku, označovaném jako "pátý grandslam", pokračuje. Její další soupeřkou v boji o účast v hlavní fázi kalifornského turnaje bude Francouzka Chloe Pacquetová, která je v žebříčku jen devět míst za pražskou rodačkou.