Češky sahají po titulu. Martincová je znovu ve finále, teď po boku Vondroušové

13. 1. 2022 9:29
Tereza Martincová a Markéta Vondroušová jsou na tenisovém turnaji v Adelaide ve finále čtyřhry. Francouzku Elixane Lechemiaovou a Američanku Ingrid Neelovou porazily hladce dvakrát 6:1. Jejich finálovými soupeřkami budou třetí nasazené Japonky Eri Hozumiová a Makoto Ninomijaová.
Tereza Martincová
Tereza Martincová | Foto: Reuters

Obě české tenistky vypadly v Adelaide ve dvouhře ve druhém kole, ale v deblové soutěži sahají po premiérovém titulu.

Martincová bude usilovat o úplně první triumf na okruhu WTA. Minulý týden hrála sedmadvacetiletá rodačka z Prahy poprvé deblové finále v Melbourne, v němž s Egypťankou Majar Šarífovou podlehly Kateřině Siniakové a Američance Bernardě Peraové.

O pět let mladší Vondroušová útočí rovněž na první deblový titul. Stříbrná olympijská medailistka z Tokia a finalistka Roland Garros 2019 zatím na WTA Tour získala jeden singlový triumf v roce 2017 v Bielu.

Tenisový turnaj v Adelaide (tvrdý povrch):

Ženy:

Čtyřhra - semifinále: Martincová, Vondroušová (ČR) - Lechemiaová, Neelová (Fr./USA) 6:1, 6:1.