Poprvé na trávě a hned září. Brenda na Wimbledonu nadělila dalšího kanára

28. 6. 2023 19:18
Jen jediná výhra chybí české tenistce Brendě Fruhvirtové k účasti v hlavní soutěži Wimbledonu. Šestnáctiletá hráčka při svých prvních zápasech na travnatém povrchu září, i ve druhém utkání kvalifikace nadělila své soupeřce kanára. Finále kvalifikačních bojů si zahraje i Tomáš Macháč.
Brenda Fruhvirtová.
Brenda Fruhvirtová. | Foto: Australian Open

Brenda Fruhvirtová při své travnaté premiéře stále neztratila ani set. V prvním kole kvalifikace hrané v Roehamptonu smetla krajanku Sáru Bejlek 6:0, 7:5, když v prvním dějství trvajícím pouhých šestnáct minut ztratila jen dva míče.

Potupného kanára rozdala i ve středečním druhém kole, Kanaďanku Katherine Sebovovou přehrála po setech 6:0, 6:3 a první set zvládla vyhrát za 24 minut.

Osmadvacátá nasazená Fruhvirtová přišla za celý duel jen jednou o podání a o postup do hlavní soutěže vyzve Číňanku Jüe Jüan.

Uspěl i Tomáš Macháč. 107. hráč světa dokázal otočit zápas s Japoncem Kaičim Učidou a slavil po výhře 4:6, 6:3, 6:2. Šestý nasazený tenista si o premiérový start v All England Clubu zahraje s bývalou světovou desítkou Lucasem Pouillem z Francie.

Ze tří českých zástupců neuspěla jen Barbora Palicová. Devatenáctiletá hráčka ve dvou setech nestačila na dvojnásobnou wimbledonskou čtvrtfinalistku a někdejší devátou hráčku světa Coco Vandewegheovou z USA.

Kvalifikace na tenisový Wimbledon v Londýně (tráva):

Muži - 2. kolo:

Macháč (6-ČR) - Učida (Jap.) 4:6, 6:3, 6:2.

Ženy - 2. kolo:

B. Fruhvirtová (28-ČR) - Sebovová (Kan.) 6:0, 6:3, Vandewegheová (USA) - Palicová (ČR) 6:4, 7:6 (7:0).