Bouzková prožívá v New Yorku mistrovství republiky, její šofér schytává české hitovky

ČTK ČTK
31. 8. 2022 7:22
Až na pátý pokus se podařilo tenistce Marii Bouzkové postoupit na grandslamovém US Open do druhého kola. Po úvodním triumfu nad krajankou Lindou Noskovou 6:2, 6:7, 6:2 na ni čeká v další fázi jiná Češka - Karolína Plíšková.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Rodačka z Prahy chce i na betonových kurtech ve Flushing Meadows těžit z úspěšné vlny, kterou nastartovala od postupu do čtvrtfinále Wimbledonu. Vedle tradičních rituálů poslouchá v New Yorku při cestě autem na kurty české písničky.

"Pro mě je vždy dobré, když mám odehráno dost zápasů a to se mi od začátku daří. I když je každý turnaj jiný, odehrané zápasy mi zůstávají v hlavě. Cítím, že mám nahráno a mohu z toho čerpat. Ty zkušenosti jsou důležité a chci toho využít i dál," řekla českým novinářům Bouzková.

Jednačtyřicátá hráčka světa se s Noskovou utkala podruhé v krátké době. Na konci července s ní svedla souboj v semifinále turnaje WTA v Praze. Čtyřiadvacetiletá Bouzková tehdy proti o sedm let mladší krajance také uspěla a nakonec celý turnaj ovládla.

"Ze začátku to probíhalo docela v pohodě, ale pak se to trochu zvrtlo. Jsem ráda, že jsem ten třetí set vybojovala. Ve druhém jsem si to zkomplikovala (nedopodávala zápas za stavu 5:3), Linda do toho začala více chodit a já byla naopak pasivní. Koncovka mi vypadla, ale jsem ráda, že jsem se poučila z předloňského ročníku, kdy mi to taky takhle uteklo," popsala Bouzková.

Čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu nebyla před posledním grandslamovým turnajem sezony zdravotně fit. Kvůli potížím se zády odstoupila z turnaje v Cincinnati. "Nechtěla jsem riskovat US Open, tak jsem si raději odpočinula. Teď už je ale vše v pořádku," ujistila.

Přestože se do druhého kola turnaje v New Yorku dostala poprvé v životě, netajila, že má místní podnik ráda. "Hraje se mi tu dobře, jen se mi zde nedařily koncovky. Kurty jsou rychlejší, ale když dobře podávám a hraji agresivně, vyhovuje mi to," uvedla Bouzková, která čerpá klid v Central Parku, v jehož blízkosti bydlí.

Zatímco ve Wimbledonu si čtyřiadvacetiletá tenistka dávala za vítězství jahody se smetanou, v New Yorku si při cestě do Národního tenisového centra Billie Jean Kingové zase pouští v autě písničky. "Bohužel řidič vždy schytá nějaké české hitovky jako například Mirai," řekla s úsměvem Bouzková. "Rituály ale máme pořád stejné. Je jedno, kde se člověk zrovna nachází. Snažím se být v týmu a uzavřená," doplnila.

Po vítězství nad krajankou Noskovou se nyní Bouzková pokusí vylepšit své stávající maximum na US Open proti další Češce Karolíně Plíškové. "Poslední dobou se snažím los nevnímat a ani nepřemýšlím, který by byl lepší nebo horší. S Kájou to bude velice těžký zápas, ale máme čas se na něj připravit. Je to takové mistrovství České republiky v New Yorku," dodala Bouzková.

 

Právě se děje

Další zprávy