Bejlek, 157 centimetrů vysoký uragán. Mladá Češka po demolici letí žebříčkem

av av
20. 11. 2023 11:56
Ve stínu Turnaje mistrů si sedmnáctiletá Sára Bejlek došla v Chile pro největší úspěch dosavadní kariéry. Talentovaná česká tenistka na turnaji WTA 125k překonala všechny žebříčkově lépe postavené překážky a ve světovém pořadí udělala obří skok směrem k elitní stovce.
Sára Bejlek
Sára Bejlek | Foto: Moneta Money Bank

Oficiální stránky WTA referují o finálovém triumfu Sáry Bejlek jako o "uragánu".

Češka v duelu o cennou trofej na úpatí And převálcovala po setech 6:2, 6:1 Francouzku Diane Parryovou, 91. hráčku světa.

Předtím na místní antuce vyřadila i další nasazené hráčky včetně semifinalistky French Open 2020, Argentinky Nadii Podoroské.

Během celé předchozí kariéry přitom na této úrovni dokázala vyhrát pouhé dva zápasy.

"Demoliční práce. Bejlek dnes byla úžasná, nedělala téměř žádné chyby. Jde o největší titul její kariéry. Byl jsem na čtyřech z pěti jejích zápasů a její tenis je ohromně zábavný," poznamenal na platformě X chilský novinář Juan Ignacio.

157 centimetrů vysoká tenistka v Colině vybojovala významný skok světovým žebříčkem.

V nejnovějším vydání rankingu se posunula o 60 míst, aktuálně už figuruje na 134. pozici a směrem k elitní stovce následuje šestnáctiletou Brendu Fruhvirtovou, která je na 119. příčce.

Bejlek potvrzuje předpovědi odborníků. Podle analýzy provedené před aktuální sezonou očekávala WTA její vzestup společně s příchodem celé "nové české vlny". Nikoli překvapivě vzhledem k tomu, že byla česká hráčka nejmladší tenistkou v hlavní soutěži US Open 2022.

Letos pro ni americký grandslam naopak skončil krutým zklamáním. Bejlek v prvním kole kvalifikace podlehla Číňance Wang Ja-fan, aniž by získala jediný gem. Málo vídaný debakl 0:6, 0:6 ji ale nepoznamenal.

Tenistka z Hrušovan nad Jevišovkou je na konci sezony ve výtečné formě, její šňůra neporazitelnosti činí už deset zápasů v řadě. V říjnu totiž ovládla menší turnaj v Itálii.

Talentovaná hráčka získala už sedmou trofej mezi dospělými, předchozích šest titulů slavila na nižším okruhu ITF. V letošní sezoně si připsala tři tituly.