Stolní tenisté končí. Korbel nestačil na Poláka

Red Spo
20. 8. 2008 13:56
Blaszczyk (Polsko) - Korbel (ČR) 4:2

Peking - Český stolní tenista Petr Korbel se s olympiádou překvapivě loučí už po svém prvním vystoupení. Ve druhém kole turnaje v mužské dvouhře, do kterého byl přímo nasazen, nestačil na Poláka Lucjana Blaszczyka.

Zkušený sedmatřicetiletý reprezentant tak nenaváže na své vystoupení z Atlanty 1996, kde obsadil skvělé čtvrté místo.

Ve druhém kole skončilo také olympijské vystoupení jeho kolegyně Dany Hadačové. Nad její síly byla Maďarka Potaová.

Čtyřiadvacetiletá reprezentantka vstoupila do utkání nešťastně a první set ztratila za pouhé tři minuty 3:11.

Pak ale zmobilizovala síly, druhou sadu vyhrála v poměru 11:8 a stav zápasu vyrovnala.

Třetí set se stal znovu kořistí Potaové, když ale Hadačová získala napínavou čtvrtou část hry a poté kralovala i v páté sadě, zdálo se, že neohroženě míří k postupu.

Jenže nebylo tomu tak. Šestý i rozhodující sedmý set ovládla znovu Maďarka, a do další fáze olympijského turnaje tak míří ona.

Špatně rozehrál své utkání i Korbel a první dva sety ztratil nejtěsnějším rozdílem 9:11. Třetí pak konečně získal, ve čtvrtém ale na svého polského soupeře znovu nestačil.

V páté si sadě si za nepříznivého stavu 8:9 vyžádal timeout a nakonec ji ještě získal. Hned v dalším dějství prohrál při svém vedení 4:2 pět míčků v řadě a Blaszczyk už si vítězství a postup do třetího kola vzít nenechal.

Muži: 2. kolo
Blaszczyk (Polsko) - Korbel (ČR) 4:2 (9, 9, -7, 4, -10, 8)

Ženy: 2. kolo
Potaová (Maďarsko) - Hadačová (ČR) 4:3 (3, -8, 6, -12, -4, 10, 10)