Lipták, Kostelecký a Štěpán jsou vicemistry světa ve střelbě na trap družstev

ČTK ČTK
30. 9. 2022 18:11
Jiří Lipták, David Kostelecký a Vladimír Štěpán získali na mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní stříbro v soutěži družstev v disciplíně trap. Český tým se dvěma olympijskými šampiony v sestavě ve finále v Osijeku prohrál s Velkou Británií 1:7.
David Kostelecký (vlevo) a Jiří Lipták
David Kostelecký (vlevo) a Jiří Lipták | Foto: Reuters

Úřadující olympijský šampion Lipták, olympijský vítěz z Pekingu 2008 Kostelecký a Štěpán si ziskem medaile spravili chuť po nevydařené individuální soutěži, v níž ve středu skončili v kvalifikaci. Pro českou výpravu na MS v Chorvatsku vybojovali druhé stříbro. Minulý týden obsadilo druhé místo rovněž v trapu družstvo juniorek.

V dopolední kvalifikaci soutěže družstev se českému triu dařilo na výbornou. V rozstřelu tří týmů porazili Brity i nakonec bronzové Italy a do finále postoupili z prvního místa. V duelu o zlato ale se soupeřem drželi krok jen v prvním kole, pak už kralovali Britové.

Z Čechů vyšlo finále nejlépe Liptákovi, jenž před měsícem získal druhý titul mistra Evropy. Minul jen tři rány. Nedařilo se naopak Štěpánovi, který přitom ve středu v soutěži jednotlivců dopadl nejlépe.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

V Indonésii bude hrozit až rok vězení za nemanželský sex

Indonéský parlament v úterý schválil nový trestní zákoník, který mimo jiné zakazuje nemanželský sex a soužití nesezdaných párů. Nová norma, která se bude vztahovat na Indonésany i cizince, počítá s trestem až jednoho roku vězení za pohlavní styk osob, které neuzavřely manželství. Zákon musí ještě podepsat prezident, uvedly agentury AP a Reuters. Platnost zákazu i pro cizince kritizují mimo jiné firmy podnikající v cestovním ruchu.

Nový trestní zákoník má vstupovat v platnost postupně v příštích třech letech. Nyní je v Indonésii trestná manželská nevěra, ale nikoliv předmanželský sex.

Nový zákoník kritizují zástupci firem podnikajících cestovního ruchu. Místopředseda jejich sdružení firem Maulana Yusran označil zákon za "zcela kontraproduktivní". Podnikatelé se obávají, že tresty za nemanželský sex a soužití nesezdaných párů by mohly odradit zahraniční turisty v době, kdy se cestovní ruch vzpamatovává po pandemii covidu-19. V Indonésii je řada populárních turistických destinací, například ostrov Bali.

Schválení zákoníku podle agentury ukazuje na posilování konzervativních sil v nejlidnatější muslimské zemi na světě. Podle kritiků nové paragrafy posílí policejní kontrolu nad morálkou, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy