Subaru bylo rychlejší než speciály R5. Rallye Železné hory vyhrál Suk

ČMPR
22. 7. 2024 6:00
Rallye Železné hory, čtvrtý podnik Českomoravského poháru rallye (ČMPR), ovládla posádka Daniel Suk - Vladimír Štindl ve voze Subaru Impreza Sti N12.
Daniel Suk, Subaru během Rallye Železné hory 2024
Daniel Suk, Subaru během Rallye Železné hory 2024 | Foto: Tereza Foltová

Suk vedoucí příčku v soutěži nikomu ani na moment nepůjčili. Pro druhé místo si odstupem 14,1 vteřiny dojel Martin Šikl s navigátorem Petrem Vilímkem s Mitsubishi Lancer Evo IX.

Za jejich zády po celou rallye probíhal boj mezi třemi posádkami vozů kategorie R5. V cíli mezi nimi rozhodovalo 18 sekund. Pro třetí příčku a dosud nejlepší výsledek kariéry si v okolí Hrochova Týnce dosprintovalo duo David Joza, Matyáš David s Fordem Fiesta R5.

Celkově čtvrtí skončili Josef Peták s Ondřejem Joskou a pátí Vlastimil Maxa s Pavlem Paškem. Obě posádky usedaly do Škody Fabie R5.

Nejrychlejší "dvoukolkou" byl Opel Corsa Rally4, s nímž domácí Adam Michálek a Kryštof Dopita zároveň obsadili šesté místo absolutního pořadí. Mezi historiky se radovali Marek Sum s Miroslavem Ševčíkem v BMW E30.

Soutěž dokončily 73 posádky ze 105, které do něj včera ráno odstartovaly, a obešla se bez vážnějších nehod.