Čeští sledge hokejisté porazili Japonsko a vyhráli béčkové mistrovství světa s celkovým skóre 23:0

Sport Sport
3. 12. 2016 10:15
Tomakomai - Už ve středu si česká sledge hokejová reprezentace vybojovala na mistrovství světa skupiny B v Japonsku postup zpět mezi elitu, dnes svoji práci dokonala a ovládla celý turnaj. Češi ve finále jednoznačným rozdílem 6:0 přehráli domácí tým. Skóre otevřel už v páté minutě Zdeněk Hábl, střelcem utkání se pak stal Michal Geier, který se postaral o zbývajících pět branek. Národní tým tak splnil vytyčený cíl, z Japonska si odveze zlaté medaile s celkovým skóre 23:0 a může se těšit na návrat do elitní skupiny MS a možnost zabojovat o paralympijské hry v Pchjongčchangu.
Češi turnaj v Tomakomai ovládli, svědčí o tom jejich celkové skóre 23:0.
Češi turnaj v Tomakomai ovládli, svědčí o tom jejich celkové skóre 23:0. | Foto: Facebook Českého paralympijského týmu
 

Právě se děje

před 23 minutami

Na Slovensku pokračují blokády hraničních přechodů, včetně některých s Českem

Na Slovensku druhým dnem pokračovaly obnovené blokády některých silničních hraničních přechodů, kterými chtějí slovenští autodopravci prosadit u vlády výrazné snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. Slovenský závod automobilky PSA musel v noci na několik hodin přerušit výrobu, protože měl kvůli blokádám problémy s dodávkami ze zahraničí. Kabinet premiéra Petera Pellegriniho na středečním jednání schválil rozšíření úlev na mýtném a připravuje snížení silniční daně.

Zmíněná opatření nejsou podle Pellegriniho plně v souladu s požadavky Unie dopravců Slovenska (UNAS), která za protesty stojí. Premiér také řekl, že kabinet už nemá důvod pokračovat v jednáních s nespokojenými dopravci. Vládní opatření podle něj podpořila větší organizace autodopravců Česmad Slovakia.

Dopravci zablokovali kamionovou dopravu na vybraných přechodech s Českem, Maďarskem i Polskem. Slovenská policie dopoledne upozornila na rozsáhlé kolony na severu země v souvislosti s blokádami přechodů s Českem, a to Svrčinovec-Mosty u Jablunkova a Makov-Bílá-Bumbálka. Odpoledne byla na obou přechodech doprava obnovena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy