Háže inženýrka Špotáková a na start přijíždí magistr Synek. Kterým českým sportovcům sluší titul?

Lukáš Caha Lukáš Caha
12. 7. 2018 13:21
K vrcholovému sportu patří hodiny tvrdé dřiny. Najdou se však i tací sportovci, kteří se kromě cenných kovů z olympiád, mistrovství světa a jiných meetingů mohou pochlubit také vysokoškolským titulem. Kdo z českých atletů nosí před jménem titul inženýr či magistr? A čemu se věnovali ve svých závěrečných pracích? Podívejte se na zajímavý přehled.
Barbora Špotáková
Barbora Špotáková | Foto: Milan Kammermayer

Ing. Barbora Špotáková

Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková úspěšně absolvovala v roce 2009 Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů vystudovala obor Udržitelný rozvoj biosféry. Diplomovou práci zaměřila na ekologické zemědělství a ovocnářství. Kromě cenných medailí jí tak náleží titul Ing. 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy