Čeští skokané vylétali v Planici sedmé místo

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 3. 2012 12:14
Zvítězili Rakušané, druzí skončili Norové a třetí Němci
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Reuters

Planica - České družstvo skokanů na lyžích ve složení Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka a Lukáš Hlava obsadilo na Světovém poháru v letech ve slovinské Planici sedmé místo.

Nejlepší pokus předvedl Hlava, který si v prvním kole výkonem 214,5 m vylepšil osobní maximum. Zatímco také Koudelka v obou kolech překonal dvousetmetrovou hranici (208,5 a 205,5), Janda pokazil první skok a Matura dokonce oba.

S obrovským náskokem 75,6 bodu zvítězili Rakušané, druzí skončili Norové a třetí Němci.

Čtěte také:
Planica jásá, Kranjec vyhrál domácí lety. Koudelka 13.

V neděli se na mamutím můstku Letalnica koná poslední závod této sezony. V něm by měl definitivně rozhodnout o zisku kříšťálového globu za triumf v celkové klasifikaci Světového poháru Nor Anders Bardal. 

Závod SP v letech na lyžích v Planici (Slovinsko):
1. Rakousko (Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer, Koch) 1619,3 b., 2. Norsko (Velta, Fannemel, Romören, Bardal) 1543,7, 3. Německo (Mechler, Freund, Wank, Freitag) 1522,2, 4. Slovinsko 1510,5, 5. Polsko 1406,3, 6. Japonsko 1398,8, 7. ČR (Janda, Matura, Koudelka, Hlava) 1364,7.

Konečné pořadí Poháru národů: 1. Rakousko 6704 b., 2. Norsko 4466, 3. Německo 4247, 4. Slovinsko 3304, 5. Japonsko 2803, 6. Polsko 2604, 7. ČR 2136.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 34 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy