Wozniacká uspěla s odvoláním a může do Ria

ČTK ČTK
1. 7. 2016 8:42
Na předběžném seznamu účastníků her, který ve čtvrtek zveřejnila Mezinárodní tenisová federace (ITF), je i Rafael Nadal. Španěl si ale na definitivu účasti v Riu bude muset ještě počkat.
Caroline Wozniacká na Wimbledonu 2016
Caroline Wozniacká na Wimbledonu 2016 | Foto: Reuters

Londýn - Bývalá světová tenisová jednička Caroline Wozniacká uspěla s odvoláním a bude moci startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Na předběžném seznamu účastníků her, který ve čtvrtek zveřejnila Mezinárodní tenisová federace (ITF), je i Rafael Nadal. Španěl si ale na definitivu účasti v Riu bude muset ještě počkat.

Wozniacká byla již s předstihem vybrána za vlajkonošku dánské výpravy, její start na olympiádě však jistý nebyl. Současná svěřenkyně Davida Kotyzy totiž neodehrála ve čtyřletém olympijském cyklu dostatečný počet fedcupových duelů a hrozilo jí, že se na hry nedostane.

Dvojnásobná finalistka US Open, které se v posledních měsících nedaří, však uspěla s odvoláním k ITF s argumentem, že ji o starty v týmové soutěži připravila zranění.

Ve stejné situaci je olympijský vítěz z Pekingu 2008 Nadal, jenž přišel vinou zranění o londýnské hry a nyní kvůli zdravotním problémům nestartuje ve Wimbledonu. Také určený vlajkonoš španělské výpravy bude muset spoléhat na odvolání k ITF nebo být k dispozici daviscupovému týmu za čtrnáct dní v utkání druhé výkonnostní skupiny proti Rumunsku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy