Češi v olympijském Tokiu nastoupí v krojích. Kolekce odkazuje na hry v roce 1964

Češi v olympijském Tokiu nastoupí v krojích. Kolekce odkazuje na hry v roce 1964
Jan Micka a Barbora Seemanová v úterý oficiálně představili kolekci, ve které čeští sportovci nastoupí při slavnostním zahájení her v Tokiu.
Krojovaná kolekce odkazuje na hry v Tokiu v roce 1964, kde českoslovenští sportovci včetně legendární Věry Čáslavské rovněž nastoupili v kombinaci bílé a modré.
Kolekci ve spolupráci se společností Alpine Pro vytvořila ilustrátorka a módní
návrhářka Zuzana Osako, která v Japonsku spolu s manželem několik let žila.
"Kolekcí jsem chtěla reflektovat krásu siluety našich krojů, výrazný rozdíl mezi postavou ženy a muže," uvedla Osako.
Foto: ČOV/Barbora Reichová
yac yac
22. 6. 2021 16:27
Podívejte se na krojovanou kolekci, ve které za měsíc čeští sportovci nastoupí při slavnostním zahájení olympijských her v Tokiu.
 

Právě se děje

před 51 minutami

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy