Revoluce. Američané berou na olympiádu víc žen než mužů

ČTK ČTK
11. 7. 2012 9:26
V nominaci Spojených států na OH je víc žen vůbec poprvé v historii.
Na snímku americká atletka Sanya Richardsová-Rossová.
Na snímku americká atletka Sanya Richardsová-Rossová. | Foto: Reuters

Colorado Springs - V nominaci Spojených států na olympijské hry je vůbec poprvé více sportovkyň než sportovců. Soutěžit o medaile do Londýna vyrazí celkem 530 Američanů, z toho 269 žen a 261 mužů.

Podle šéfa výkonného výboru Olympijského výboru USA Scotta Blackmuna jde o odkaz zákona z roku 1972, který měl za cíl ve Spojených státech zrovnoprávnit možnosti mužů a žen k přístupu ke sportování.

V americké nominaci je 228 sportovců, kteří na hry nejedou poprvé. Mezi nimi je navíc už 124 medailistů a 76 olympijských vítězů. Američané se na hrách představí ve 246 z 302 disciplin.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy