Čeští hokejisté trénovali v Soulu bez nemocného Vondrky

ČTK ČTK
9. 2. 2018 10:18
Michal Vondrka byl navíc kvůli nemoci přesunut na samostatný pokoj, vedení týmu se bojí, aby nenakazil Romana Červenku.
Michal Vondrka
Michal Vondrka | Foto: Milan Kammermayer

Soul - Čeští hokejisté dnes v Soulu v přípravě na olympijské hry trénovali bez útočníka Michala Vondrky, který má kašel a mírně zvýšenou teplotu. Naopak přípravu už vedl na ledě hlavní kouč Josef Jandač, jehož stav po nachlazení se zlepšil.

"Michal Vondrka dnes z preventivních důvodů netrénoval a vedení výpravy pro něj zajistilo samostatný pokoj. Jeho místo vedle Tomáše Mertla a Milana Gulaše zaujal na tréninku Dominik Kubalík," uvedl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

"Necítil se dobře, tak jsme ho z preventivních důvodů poslali zpátky na hotel. Do uzdravení nebude bydlet s Romanem Červenkou, aby ho nenakazil a nerozmohla se nám v kabině případná epidemie," uvedl pro Sport.cz a iDNES.cz asistent trenéra Václav Prospal.

"Snad půjde jen o jednodenní nebo dvoudenní slabost. Pro tyto případy máme v kádru čtrnáct útočníků. Chci ale věřit, že do začátku olympijského turnaje bude Michal v pořádku," řekl Prospal.

Složení třetí formace s Gulašem a Mertlem se tak muselo změnit. "Byla to ideální náhrada, protože 'Kubalda' oba kluky dobře zná, ještě na začátku sezony spolu váleli za Plzeň," doplnil Prospal k zařazení Kubalíka.

Český tým v pátek na ledě Korejské univerzity, kde se připravuje, nacvičoval přesilové hry. V první formaci pro početní výhody byl obránce Jakub Nakládal s útočníky Martinem Eratem, Janem Kovářem, Michalem Řepíkem a Romanem Horákem, druhou vytvořil bek Vojtěch Mozík a forvardi Roman Červenka, Mertl, Gulaš a Lukáš Radil.

"Zatím zkoušíme přesilovky hned se čtyřmi útočníky, nikde ale není napsáno, že se to ještě nemůže změnit. Tohle je ale prozatím naše primární varianta. Během sezony se nám přesilovky dařily velice dobře, kdybychom je ale teď přestali pilovat, v zápasech by se to projevilo," dodal Prospal.

Český tým čeká v neděli od 7:30 SEČ generálka s Finskem na stadionu celku Anyang Halla. Do turnaje vstoupí ve čtvrtek 15. února ve 13:10 SEČ v Kangnungu proti domácím Korejcům. O dva dny později se v základní skupině A utká s Kanadou (4:10 SEČ) a v neděli 18. února se Švýcarskem (8:40).

Šampióni z Nagana se sešli na oslavu dvacátého výročí v Síni slávy | Video: ČTK
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při zásahu policie v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí

Při policejní akci v jednom ze slumů v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Policie provedla zásah v chudinské čtvrtí proti gangu Comando Vermelho, který patří k nejaktivnějším organizacím zaměřeným na distribuci drog v brazilském městě. Počet mrtvých během policejní operace patří k nejvyšším za poslední roky.

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám nezletilce. K operaci bezpečnostní síly použily vrtulníky a obrněné vozy, které posloužily k překonání barikád v ulicích. Na videozáběrech ze slumu, kde žije zhruba 40.000 lidí, jsou vidět prchající ozbrojenci a slyšet výbuchy. Agentura EFE uvedla, že operace se zúčastnilo přes 200 policistů.

"Je to nejvyšší počet mrtvých při policejním zásahu v Riu de Janeiro," uvedl šéf policie Ronaldo Oliveira. Dodal, že mezi mrtvými je jeden policista a několik vůdců drogových organizací. Podle policie drogové gangy vytvořily "takřka armádní strukturu" s desítkami ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy