Nosková schytala v Indian Wells od Šwiatekové kanára a ve 3. kole vypadla

10. 3. 2024 20:41
Tenistka Linda Nosková nedokázala po nadějném začátku zaskočit na turnaji v Indian Wells Igu Šwiatekovou a premiérové osmifinále si při druhém startu v kalifornské poušti nezahraje. Se světovou jedničkou ve třetím kole prohrála 4:6, 0:6 a nenavázala na senzační vítězství ve vzájemném duelu na lednovém Australian Open.
Linda Nosková
Linda Nosková | Foto: Reuters

Devatenáctiletá Nosková v úvodním setu sebrala favoritce ve třetím gamu podání, ujala se vedení 4:2 a měla i tři další brejkboly. Žádný už ale nevyužila a kontrolu převzala soupeřka. Polka získala dalších deset her v řadě a ve druhém setu vyprovodila poslední českou zástupkyni v pavouku s kanárem.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch, dotace 17,991.110 dolarů):

Muži, dvouhra - 3. kolo: Marozsán (Maď.) - Seyboth Wild (Braz.) 6:2, 6:2, Alcaraz (2-Šp.) - Auger-Aliassime (31-Kan.) 6:2, 6:3, De Minaur (10-Austr.) - Bublik (20-Kaz.) 7:5, 6:0, Tsitsipas (11-Řec.) - Tiafoe (18-USA) 6:3, 6:3.

Ženy, dvouhra - 3. kolo: Šwiateková (1-Pol.) - Nosková (26) 6:4, 6:0.