Nemilosrdný Lehečka skolil Nadala. Král antuky se pak dojemně loučil s Madridem

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 5. 2024 0:11
Jiří Lehečka na antuce v Madridu porazil v prvním vzájemném utkání 7:5, 6:4 bývalou světovou tenisovou jedničku Rafaela Nadala ze Španělska a postoupil do čtvrtfinále.
Podívejte se na sestřih zápasu mezi Jiřím Lehečkou a Rafaelem Nadalem. | Video: Associated Press

O premiérové semifinále na turnajích kategorie Masters se dvaadvacetiletý český tenista střetne s čtvrtým hráčem světového žebříčku Daniilem Medveděvem z Ruska.

Lehečka podal ve 4. kole proti jednomu z nejlepších tenistů historie, jenž letos pravděpodobně ukončí svou hvězdnou kariéru, suverénní a soustředěný výkon.

Zahrál 33 vítězných míčů včetně sedmi es a fenomenálního španělského antukáře pustil pouze k jednomu brejkbolu, který odvrátil. Při letošní antukové premiéře ještě česká jednička neztratila set a zahraje si druhé čtvrtfinále na Masters po březnovém turnaji v Indian Wells.

Sedmatřicetiletý Nadal, jenž v minulosti v Madridu pětkrát triumfoval, hrál teprve třetí turnaji v letošním roce, v němž se vrátil na kurty po roční pauze. Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion, jehož brzdí zdravotní problémy a aktuálně je až na 512. místě žebříčku, ještě oficiálně nepotvrdil start na Roland Garros.

V prvním setu si hráči bez větších problémů drželi servis až do stavu 5:5. Poté Nadal třemi chybami za sebou nabídl Lehečkovi tři brejkboly a mladoboleslavský rodák u sítě hned ten první využil. Následně výborně podávající český tenista brejk potvrdil další čistou hru a získal první set.

Lehečka byl u sítě téměř neomylný a jeho precizně provedenému náročnému halfvoleji ve dvanáctém gamu musel uznale zatleskat i slavný soupeř.

Pohoda nejlepšího českého tenistu neopustila ani v druhé sadě a v první hře okamžitě vzal hrající tenisové legendě znovu servis. Poté, co brejk potvrdil, měl Lehečka ve třetím gamu příležitost připravit Nadala o servis znovu, ale čtrnáctinásobný vítěz Roland Garros v maratonské hře s šesti shodami a třemi Lehečkovými brejkboly podání uhájil.

Další hry už drama nepřinesly. Třicátý nasazený Čech si hlídal svůj servis a nezaváhal ani v závěrečném desátém gamu, kdy vyprodaný stadion hnal Nadala za pokusem o zvrat.

Lehečka si však další vydařenou výměnou servis-volej vypracoval dva mečboly a poté, co Nadal bekhendem poslal míč do autu, mohl slavit jedno z nejcennějších vítězství své stále ještě začínající kariéry.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Muži (dotace 9,249.713 eur):

Dvouhra - 4. kolo:

Lehečka (30-ČR) - Nadal (Šp.) 7:5, 6:4.

 

Právě se děje

Další zprávy