"Nejsem nejkrásnější, ale važte slova." Gauffová oplakala kritiku své obálky ve Vogue

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 5. 2024 6:34
Dostat se na titulní stranu magazínu Vogue, to je sen mnoha žen. Ne vždy to je ale zrovna výhra. O tom se přesvědčila i americká tenisová hvězda Coco Gauffová. Ta se dostala na titulní stranu dubnového čísla a pak si vyslechla kritiku svého vzhledu.
Coco Gauffová v semifinále Australian Open 2024
Coco Gauffová v semifinále Australian Open 2024 | Foto: Reuters

Je jí teprve dvacet let, ale už vyhrála tenisový grandslam, dostala se na třetí místo singlového a úplně na špici deblového žebříčku. Není divu, že si Gauffovou vybral magazín Vogue pro svou dubnovou obálku.

Dokonce ji zvěčnila věhlasná americká fotografka Annie Leibovitzová, která dlouhodobě portrétuje ty největší celebrity z celého světa.

Jenže právě její tvorba se stala předmětem módního podcastu The Cutting Room Floor. Moderátorka, módní návrhářka a stylistka Recho Omondiová se v něm pustila do ostré debaty s jiným kolegou z oboru Lawrencem Roachem.

Omondiová si rýpla do Leibovitzové, že by se od ní jakožto žena černé pleti nenechala nikdy zvěčnit, protože její fotografie černošských celebrit prý za moc nestojí.

"Viděl jsem její práci, když fotila Coco, a to mi přišlo krásné," namítl Roache.

"Ne, to tedy nebylo. Coco byla jedno velké 'ne'," odvětila rychle moderátorka podcastu a dala svému hostovi řadu příkladů Afroameričanek, které se od Leibovitzové nechaly nafotit, a výsledek byl podle ní stejně "strašný".

Výsek tohoto rozhovoru unikl na sociální sítě a stal se virálním, takže neunikl ani samotné Gauffové, která to těžce nesla.

"Ahoj. Respektuju váš názor, ale vezměte v potaz, že i ti lidé na obálkách mají city," napsala americká tenistka.

Podle ní stačilo napsat něco v tom duchu, že obálka mohla být zachycena lépe. Ne že "Coco nebyla na obálce zrovna krásná".

"Ty jsi krásná. Vůbec jsem nemluvila o modelkách na obálkách, ale o způsobu, jakým byly nafocené," odpověděla jí Omondiová.

Gauffová se přesto nenechala odbýt a odpověděla, že se jí její zhodnocení obálky opravdu dotklo a pošramotilo její sebedůvěru.

"Díky, ale musím přiznat, že mě to rozplakalo. Není to můj nejoblíbenější portrét, přesto jsem se po něm cítila krásně. Vím, že nejsem ta nejhezčí modelka na světě, ale bylo by dobré volit příště lepší slova," pokárala slavnou stylistku tenistka.

Americká tenisová hvězda i přes tuto eskapádu pokračuje ve skvělých výkonech na kurtu a minimálně na pařížském French Open bude bojovat o druhé místo ve světovém žebříčku.

 

Právě se děje

Další zprávy