Londýn se změní. Kvůli příští olympiádě.

Londýn se změní. Kvůli příští olympiádě.
Trafalgar Square 2008. Takto sledovali v centru Londýna lidé průběh olympijských her v Číně na velkoplošných obrazovkách.
Buckinghamský palác. Přímo před královským palácem vzniklo pódium pro akce spojené s oslavou ukončení her v Číně a pořádání olympiády v Londýně 2012.
Demonstrace. Ve stejnou dobu stále v centru Londýna (u parlamentu) demonstrovala paní Ze Xia (na snímku) mj. i formou otevřeného dopisu za dodržování lidských práv v Číně během návštěvy v Pekingu. Pod dopis směřovaný přímo britskému premiérovi Gordonu Brownovi se podepsalo již mnoho zastánců lidských práv. Společně žádají, aby navštívil čínské vězně nebo alespoň jejich rodiny. "Čínský národ bude vděčný, pokud se postavíte na jejich stranu a pomůžete tak ukončit tyranský komunistický režim v Číně."
Stadion Wembley. Národní stadion, kde se nedávno střetli fotbalisté Anglie proti Česku bude v roce 2012 sloužit olympijským hrám.
Foto: www.london2012.com
25. 8. 2008 14:53

Podívejte se, jak se již nyní připravuje Londýn na příští olympijské hry, kterých bude v roce 2012 hostitelem. Navštívili jsme během uplynulé olympiády v Číně centrum Londýna i místa, kde se za čtyři roky budou konat olympijské disciplíny.

 

Právě se děje

Další zprávy