Kornfeil v Mugellu odstartuje ze třetí řady

Radek Vičík Radek Vičík
1. 6. 2013 14:49
V Mugellu motocyklisté absolvovali kvalifikaci na GP Itálie.
Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na GP Itálie osmé místo.
Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na GP Itálie osmé místo. | Foto: mpafoto.com

Mugello - český motocyklový závodník Jakub Kornfeil překonal svoje zdravotní problémy z pátku a v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Itálie osmé místo. Znamená to, že do Grand Prix odstartuje ze třetí řady.

Korfeil v Itálii bojuje se zánětem balančního svalu, který způsobuje velmi prudké točení hlavy.

"V poslední fázi kvalifikace jsem se snažil za někým jet. Když za někým jedu a sleduju jej jako pevný bod, hlava se mně tolik netočí. Když jsem jezdil úplně sám, byla to hrůza," popsal český jezdec svoje obtíže.

Osmé místo předčilo očekávání

V sobotu se Kornfeil cítil lépe než předtím, kdy se v obou měřených trénincích skoro nesvezl. V kvalifikaci ztratil na vítězného Jonase Folgera necelých 1,2 vteřiny.

"Tím, že jsme ve volných trénincích najeli tak málo kol, mohli jsme při každé zastávce v boxu přezouvat pneumatiky. Takže po každém vyjetí motorka fungovala naprosto skvěle. Osmé místo při všech těch potížích snad nikdo nečekal. Jenže závod bude o něčem jiném. Je to zhruba padesát minut neustálého držení té maximální pozor," dodal Kornfeil.

Druhá část kvalifikace pro Čechy zatím nedostižná

Ve třídě MotoGP se z českého dua více dařilo Karlu Abrahamovi, který obsadil 20. příčku, Lukáš Pešek byl na 24. pozici. Do první části kvalifikace vůbec nenastoupil Američan Ben Spies, který se po pádu v Phillip Islandu stále ještě necítí v pořádku.

Do první řady se postaví jezdci tří různých značek. Vyhrál Dani Pedrosa na Hondě před Jorge Lorenzem s Yamahou a Andreou Doviziosem v sedle Ducati.

Kvalifikaci třídy Moto2 vyhrál britský jezdec Scott Redding na stroji značky Kalex.

Kvalifikace na Velkou cenu Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:

Moto3: 1. Folger (Něm./Kalex) 1:57,603, 2. M. Viňales 1:57,669, 3. Rins (oba Šp./KTM) 1:58,046, 4. Miller (Austr./FTR) 1:58,056, 5. Salom (Šp./KTM) 1:58,129, 6. Oliveira (Portug./Mahindra) 1:58,480, ...8. Kornfeil (ČR/Kalex) 1:58,799.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 1:47,157, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,069, 3. Dovizioso (It./Ducati) -0,471, 4. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,475, 5. Bradl (Něm./Honda) -0,580, 6. Márquez (Šp./Honda) -0,606, ...20. Abraham (ČR/ART) 1:51,089, 24. Pešek (ČR/Ioda-Suter) 1:52,345 - oba nepostoupili z 1. části kvalifikace.

Moto2: 1. Redding (Brit./Kalex) 1:52,958, 2. Nakagami (Jap./Kalex) -0,165, 3. Schrotter (Něm./Kalex) -0,263, 4. Zarco (Fr./Suter) 0,320, 5. Terol (Šp./Suter) -0,410, 6. Rabat (Šp./Kalex) -0,425.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy