Kuriozní gól liverpoolského útočníka. Kat Sparty Núňez umí trefy i pozadím

4. 4. 2024 22:41
Liverpool porazil v anglické fotbalové lize 3:1 poslední Sheffield United a vrátil se do čela tabulky dva body před Arsenal a tři body před Manchester City. Klíčový gól na 2:1 vstřelil krásným volejem čtvrt hodiny před koncem Alexis Mac Allister. V druhém dnešním utkání porazila Chelsea díky hattricku Colea Palmera po divokém průběhu 4:3 Manchester United.
Darwin Núňez
Darwin Núňez | Foto: Reuters

Liverpool nasměroval za povinnou výhrou kuriózním gólem Darwin Núňez. Uruguayský útočník v 17. minutě napadal vykopávajícího brankáře Iva Grbiče, vyskočil, a když se otáčel, míč z nohy chorvatského gólmana ho trefil do pozadí, od něhož se odrazil do sítě.

Přemožitelé pražské Sparty z osmifinále Evropské ligy nevyužili ke vstřelení další branky ani spoustu šancí a čtyřiaosmdesátiprocentní držení míče v prvním poločase. Po necelé hodině hry tak zmrazil Anfield vlastní gól Conora Bradleyho, jenž tečoval za záda brankáře Caoimhína Kellehera hlavičku Gustava Hamera.

Hosté však na překvapivý zisk bodu, který by mírně vylepšil jejich záchranářské vyhlídky, nedosáhli. V 76. minutě si naběhl k volnému míči v půlkruhu na vrcholu pokutového území argentinský mistr světa Mac Allister a z voleje ho napálil do šibenice. V 90. minutě vítězství favorita potvrdil Cody Gakpo.

Chelsea málem ztratila dobře rozehraný zápas proti United, z něhož nakonec díky svému nejlepšímu střelci Palmerovi přece jen získala tři body. "Blues" vedli po necelých dvaceti minutách díky trefě kapitána Conora Gallaghera a první Palmerově proměněné penaltě 2:0, "Reds" ale ještě do poločasu po brankách Alejandra Garnacha a kapitána Bruna Fernandese srovnali.

Když se Argentinec Garnacho trefil v 67. minutě podruhé a hosté udrželi vedení hluboko do nastaveného času, zdálo se, že budou na Stamford Bridge slavit vítězství. V sedmé nastavené minutě však Diogo Dalot způsobil penaltu, kterou Palmer opět proměnil, a krátce nato ve 101. minutě jednadvacetiletý anglický záložník tečovanou střelou po rohu dokonal druhý obrat v zápase.

Chelsea porazila v lize United po sedmi letech a je desátá, Manchester je šestý tři body před sedmým West Hamem.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Liverpool - Sheffield United 3:1 (17. Núňez, 76. Mac Allister, 90. Gakpo - 58. vlastní Bradley), Chelsea - Manchester United 4:3 (19., 90.+10 obě z pen., 90.+11 Palmer, 4. Gallagher - 34. a 67. Garnacho, 39. Fernandes).

1. Liverpool 30 21 7 2 70:28 70
2. Arsenal 30 21 5 4 72:24 68
3. Manchester City 30 20 7 3 67:29 67
4. Aston Villa 31 18 5 8 63:46 59
5. Tottenham 30 17 6 7 62:44 57
6. Manchester United 30 15 3 12 43:44 48
7. West Ham 31 12 9 10 50:55 45
8. Newcastle 30 13 5 12 64:52 44