Kristian Reichel

Hokejový útočník Kristian Reichel za Litvínov hrát nebude

Hokejový útočník Kristian Reichel nebude v úvodu sezony působit v extraligovém Litvínově. Dvaadvacetiletý odchovanec Severočechů, který je kmenovým hráčem Winnipegu, s týmem již začal trénovat, vedení klubu se ale nepodařilo zajistit hráči odpovídající pojistku zámořské smlouvy.

"Vyvinuli jsme maximální snahu, aby Kristian oblékl litvínovský dres. Je to náš odchovanec, navíc už v zámoří posbíral zkušenosti a udělal neskutečný výkonnostní pokrok. Byl by pro nás výraznou posilou, počítali jsme s ním do prvního útoku. Je to opravdový profesionál, má příkladný přístup k tréninku, ale nenašli jsme společnou cestu ohledně pojistky," uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Verva přitom získala od Winnipegu souhlas se startem hráče v extralize. "Poptali jsme největší evropskou pojišťovnu Lloyds a ta připravila nabídku s plněním, které bylo dle jejích pravidel nejvyšší možné. Tato nabídka se však rozcházela s Kristianovými představami o polovinu plnění v případě fatálního zranění a ukončení kariéry," vysvětlil Hynek.

Reichel odešel z Litvínova do zámoří před třemi lety, po sezoně v juniorské WHL hrál dva roky nižší AHL za Manitobu. Letos v červnu podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu s Winnipegem, která mu v případě působení v NHL zajišťuje celkový plat 1,505 milionu dolarů.

Zdroj: ČTK

Útočníci Špaček a Reichel zamířili z Winnipegu na farmu

Český hokejový útočník Michael Špaček se přesunul z Winnipegu na farmu do Manitoby. Přípravný kemp Jets opustil také Kristian Reichel, který v něm byl stejně jako loni na zkoušce a má podepsaný kontrakt v nižší soutěži AHL s Moose.

Dvaadvacetiletý Špaček bude v Manitobě působit třetí rok a na premiéru v NHL čeká. Pardubickému odchovanci, jehož Jets draftovali v roce 2015 ve čtvrtém kole na 108. místě, po této sezoně vyprší tříletý nováčkovský kontrakt s Winnipegem.

Reichel dostal v přípravě Jets příležitost ve dvou duelech a rovněž nebodoval. Jednadvacetiletý syn olympijského vítěze z Nagana, trojnásobného mistra světa a současného asistenta trenéra české reprezentace Roberta Reichla loni nastoupil za Winnipeg ve třech testovacích duelech a rovněž vyšel naprázdno.