Kouč Emmons končí u biatlonistů. Střelecky jsme se neposunuli, řekl Hamza

ČTK ČTK
20. 3. 2024 15:04
U českých biatlonistů skončil po dvou sezonách střelecký trenér Matthew Emmons. Dvaačtyřicetiletý rodák z amerického Mount Holly a olympijský vítěz ve sportovní střelbě ukončil spolupráci na vlastní žádost. Biatlonový svaz to uvedl na svém webu.
Matthew Emmons
Matthew Emmons | Foto: Reuters

"Mattovi děkujeme za práci, kterou během dvou sezon odvedl pro Český biatlon a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho dalších výzvách," napsali ve stanovisku představitelé svazu.

Olympijský vítěz ve střelbě z malorážky vleže přišel do českého týmu v květnu 2022. Předtím působil u biatlonového výběru USA. Manžel české olympijské šampionky Kateřiny Emmons se v této sezoně podílel na vedení mužského i ženského týmu.

Čeští biatlonisté za sebou nemají vydařenou sezonu. Po 14 letech nevybojovali ani jedno umístění na stupních vítězů a na prázdno vyšli i na únorovém mistrovství světa.

Na zhoršení střelby poukázal před pár dny v rozhovoru s ČTK také šéf svazu Jiří Hamza. "Střelecky jsme se bohužel neposunuli. Spíš jsme šli dva kroky dozadu. Běžecky jsme šli po mistrovství světa nahoru, ale střelba byla hodně špatná. Tak to asi vnímáme všichni. A říkat, že byla dobrá, když všude vidíme, že nám ty parametry klesly, by nebylo úplně ono," uvedl Hamza.

 

Právě se děje

Další zprávy