Jágr nevyloučil, že by hrál i jinde než na Kladně. Je jedno, kolik je ti let, říká

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 6. 2024 14:27
Hvězdný hokejový útočník Jaromír Jágr už se připravuje na svou poslední sezonu v dresu extraligového Kladna. Dvaapadesátiletý hrající majitel Rytířů ovšem nevyloučil, že by pak mohl nastupovat i jinde.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Roman Mareš / Rytíři Kladno

V posledních dvou sezonách odehrál Jágr vždy jen omezený počet utkání a přípravu i s ohledem na manažerské povinnost zanedbával.

"Poslední tři čtyři roky se mi sezona hodně kouskovala a já jsem odehrál maximálně deset dvacet zápasů a začínal jsem trénovat v listopadu, v prosinci," uvedl slavná osmašedesátka.

"A hrát jsem začínal třeba v únoru. Nebyl jsem v absolutně žádné kondici a měl jsem nadváhu," pokračoval.

"Možná si sám sobě chci dokázat, jestli je vůbec možné v mých letech, když tomu věnuju trochu víc času a pokusím se trénovat jako v době, kdy jsem hrál v NHL, hrát na lepší úrovni. Nebo jestli je to úplně jedno, protože věk nezastavíš," prohlásil Jágr.

"Oproti minulým letům jsem si po sezoně nedal skoro žádné volno, i když bylo mistrovství světa a jako jeho ambasador jsem měl spoustu povinností. I tak jsem si po 20 letech vzal kondičního trenéra a začal jsem intenzivněji trénovat," prozradil nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

"I pro něj je to nezvyk. Ani on neví, jak moje tělo bude na určité věci reagovat. Ale začali jsme a myslím si, že to jde správným směrem," doplnil.

Naplno začal olympijský vítěz, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru trénovat i proto, aby si v budoucnosti nevyčítal, že neudělal maximum.

"Věřím, že je úplně jedno, kolik ti je let, ale měl bys pokoušet limity, kam tě tělo pustí. To, že to někdo neudělal předtím, neznamená, že to nejde," podotkl Jágr, který by měl s týmem nastoupit 25. července na led.

Zatím se podle svých slov cítí dobře. "Nemám absolutně problém. To je podle mě dar, který jsem dostal od boha, že moje tělo se neunaví. Kdybych chtěl trénovat pět šest hodin, tak můžu. Nevím, zda mi to pomůže, možná by to bylo moc, ale nemám s tím problém," řekl nejlepší český hokejista historie, který byl v průběhu letošního MS uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace a v únoru v Pittsburghu vyvěsili jeho dres pod strop haly.

K nadcházející sezoně Jágr uvedl, že bude určitě poslední v dresu Kladna. "Na Kladně bude stoprocentně moje poslední sezona," řekl. Zda by ale poté mohl hrát někde jinde, nechtěl specifikovat.

Nyní se ale stále věnuje i manažerské činnosti u Rytířů. "Náš cíl je samozřejmě vyhrát titul, jako mají všichni. Co se týká manažerské práce, tak spoustu věcí už máme za sebou, i když ne všechno jsme oznámili. Pracujeme na tom a v nejbližší době oznámíme posily," řekl Jágr. Kladno zatím ještě nesdělilo ani jména nových trenérů.

V zámořských médiích se již objevily informace, že by Jágr mohl začít manažersky působit v Pittsburghu, v jehož dresu dvakrát triumfoval ve Stanleyově poháru.

"Nabídky byly i dříve, možnosti tam jsou tam stále, ale oni moc dobře ví, že pokud budu vlastnit klub, tak nemůžu nebo nechci odejít. Já odejdu, až nebudu vlastnit klub," řekl Jágr.

Jestli je ve hře jeho odchod z vlastnické struktury Kladna, neřekl. "Těžko teď něco říct. Nejsem si stoprocentně jistý. Až budu mít nějaké odpovědi, tak to rád zveřejním. Teď ale nemám nic na stole. Až budu stoprocentně vědět, jak dál, tak to samozřejmě oznámím," dodal Jágr.

 

Právě se děje

Další zprávy