Vůjtek povolal do týmu před MS další hráče, start Sobotky je nejistý

ČTK ČTK
8. 4. 2016 21:01
Obránci Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi a Jakub Jeřábek s útočníkem Dominikem Kubalíkem z Plzně doplní kádr české hokejové reprezentace v přípravě na květnové mistrovství světa
Dominik Kubalík si po vyřazení Plzně z extraligy prodlouží sezonu na reprezentačním kempu .
Dominik Kubalík si po vyřazení Plzně z extraligy prodlouží sezonu na reprezentačním kempu . | Foto: ČTK

Ústí nad Labem - Obránci Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi a Jakub Jeřábek s útočníkem Dominikem Kubalíkem z Plzně doplní kádr české hokejové reprezentace v přípravě na květnové mistrovství světa.

Mužstvo naopak po dnešním duelu Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem proti Německu (2:1) opouští zadáci Jakub Krejčík z Örebro, Bohumil Jank z Třince a útočníci Jan Káňa s Martinem Dočekalem z Komety Brno.

Plzeňští nominování hned po vyřazení

Na čtvrtý týden přípravy na mistrovství světa v Rusku má kouč Vladimír Vůjtek starší devětadvacetičlenný kádr s třemi gólmany, deseti obránci a šestnáct útočníky.

Na pondělním srazu v Praze se nově připojí k týmu obránce Marek Trončinský s útočníky Richardem Jarůškem a Tomášem Urbanem z Mladé Boleslavi, kteří dostali pozvánku ve středu. Jejich spoluhráč Voráček měl problémy s kolenem a byl povolán dnes. "Umoudřilo se to," řekl trenér Vladimír Vůjtek k Voráčkovu stavu.

Český tým v příštím týdnu čekají dva duely Euro Hockey Challenge se Švýcarskem ve středu 13. dubna ve Vispu a o dva dny později v Bielu.

O nominaci hráčů Plzně informoval jen několik minut poté, co Indiánům po prohře v prodloužení šestého semifinálového utkání se Spartou skončila sezona. "Kdyby se to protáhlo do neděle, tak bychom do těch týmů asi nemohli sáhnout," uvedl Vůjtek k doplnění kádru už pro duely se Švýcary.

Sobotka si stále léčí záda

Otazník visí nad útočníkem Romanem Horákem, kterého dnes nepříjemně zranil při vhazování Simon Danner vysokou holí. "Horák má vybité zuby a nějakých osm stehů, bolí ho hlava. Možná s námi ani nepojede do Švýcarska. Musí někde navštívil zubaře a uvidíme v pondělí," prohlásil Vůjtek.

V obou zápasech v Ústí nad Labem s Německem nehrál obránce Jan Kolář, který má potíže se ramenem. "Honza zatím jen trénuje, čekáme, až se mu to rameno umoudří. Zatím nemůže pořádně střílet. Čekáme, co bude příští týden. Asi ho vezmeme i do Švýcarska, lepší se to a dneska na tréninku i střílel," doplnil Vůjtek. S lehce pochroumaným kotníkem nehrál útočník Robert Kousal, ale v pondělí na srazu nebude chybět.

Útočník Vladimír Sobotka z Omsku, který už po návratu z Ruska léčí zranění zad v Česku, se v nejbližší době na srazu hlásit nebude. "Chodí po lékařích a nevypadá to dobře," řekl Vůjtek.

Český tým v příštím týdnu čekají dva duely Euro Hockey Challenge se Švýcarskem ve středu 13. dubna ve Vispu a o dva dny později v Bielu.

MS v hokeji 2016

Obrázky - vizuální box ms v hokeji 2016
Foto: Aktuálně.cz

Podívejte se na program mistrovství světa v hokeji 2016

Kádr české hokejové reprezentace pro čtvrtý týden přípravy před MS a zápasy Euro Hockey Challenge se Švýcarskem (13. a 15. dubna ve Vispu a Bielu):

Brankáři: Dominik Furch (Omsk/KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL),

obránci: Milan Doudera, Josef Hrabal (oba Třinec), Marek Trončinský, Tomáš Voráček (oba Mladá Boleslav), Jakub Jeřábek (Plzeň), Jan Rutta (Chomutov), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL), Petr Zámorský (Örebro/Švéd.), ,

útočníci: Richard Jarůšek, Tomáš Urban (oba Mladá Boleslav), Roman Červenka (Chomutov), Rudolf Červený (Hradec Králové), Petr Holík (Zlín), Jan Hruška (Kometa Brno), Dominik Kubalík (Plzeň), Roman Horák (Podolsk/KHL), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava/KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg/KHL), Robert Kousal (Novokuzněck/KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. Oznámila to v pátek ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml.

Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česko se v žebříčku čerpání z EU fondů dostala na čtvrté místo, dosud nejvýše

Česká republika v posledních měsících rychle stoupá v žebříčku čerpání evropských fondů, ke konci července se mezi členskými zeměmi dostala na čtvrté místo. Je to dosud nejvyšší dosažená pozice. Evropská komise na uskutečnění projektů do ČR poslala 81 procent vyčleněných peněz pro období 2014 až 2020, konkrétně 535 miliard korun. Ke konci června byla ČR v žebříčku sedmá z unijní sedmadvacítky. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací ministerstva pro místní rozvoj (MMR).

Na hodnotu 80 a více procent se dostalo zatím jen pět států. V čerpání fondů byly podle nich ke konci července úspěšnější než ČR Irsko, Lucembursko a Finsko. Těsně za ČR se umístilo Portugalsko, které dostalo proplaceno 80,8 procenta vyčleněných financí. Polsko se dostalo na 79,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy