Kam zmizely tygří šrámy a co pojí jihlavského ježka s NHL? Tak vypadají nové extraligové dresy

Chcete vědět, v jakých dresech budou hrát extraligové kluby v nadcházející sezoně? Podívejte se
Přehlídku letošních extraligových dresů můžeme začít u úřadujícího mistra. Oproti minulé sezoně z obou variant trikotů Komety zmizel kontrastní vodorovný pruh, který běžel přes prsa a pod logem klubu. K již tak rozsáhlému počtu sponzorů naopak přibylo další logo, takže jen na přední části těla jich napočítáte osm. A to opravdu není málo.
Petr Kadlec a tyto dvě hostesky představili v pondělí dresy plzeňské Škodovky. I tady je vidět, že se "indiáni" soustředili na to, aby dres byl atraktivní nejen pro sponzory, ale i fanoušky. Oproti loňsku zmizela dvě menší loga sponzorů (což ale může být dost smutnou zprávou pro rozpočet klubů) z nárameníků a horní část dresu se barevně zjednodušila.
Srovnejme to například s dresy Sparty. Ty oproti loňsku prošly dalším zjednodušením. Z obou variant zmizely jemně naznačené vodorovné tmavší proužky. Zůstalo naopak velké S a logo hlavního sponzora, obchodního řetězce Billa. Nebýt reklam na oficiální sponzory extraligy, které na dresech musí být povinně, byl by jinak dres Holešovických v podstatě čistý.
Verva Litvínov oproti minulé sezoně dresy téměř nezměnila.
Foto: Instagram.com
Sport Sport
7. 9. 2017 10:08
Podívejte se ve fotogalerii, v jakých trikotech vyrazí do nové extraligové sezony všechny týmy nejvyšší soutěže.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy