Krejčíková nemohla dýchat, celý svět se třásl. Španělská hvězda jí u sítě vynadala

Hned při své premiéře v hlavní soutěži na US Open se Barbora Krejčíková bez ztráty jediného setu probojovala do čtvrtfinále. Podívejte se na fotky.
Radost Barbory Krejčíkové po proměněném mečbolu. V osmifinále US Open se potkaly dvě hráčky první světové desítky, což se stává poměrně zřídka. Ze souboje nasazené osmičky s nasazenou devítkou vyšla vítězně česká hráčka.
Krejčíková se dočkala. Pořadatelé ji konečně zařadili na centrální kurt, největší světový tenisový chrám - arénu Arthura Ashe. A jestliže Češka během turnaje prohlásila, že by chtěla být pro světové fanoušky i organizátory turnajů zajímavější, tentokrát se jí to povedlo. I když zřejmě ne způsobem, který by ji dvakrát těšil.
V nočním duelu, který končil kolem jedné hodiny ráno místního času, přitom Krejčíková zprvu excelovala. Muguruzaovou, dvojnásobnou grandslamovou vítězku, dostávala do úzkých svou těžko čitelnou hrou a vedla už 6:3, 4:0. Pak přišly komplikace. Češka prohrála pět her v řadě a čelila třem setbolům.
Zvládla je odvrátit, i tak to s ní ale nevypadalo nejlépe. V závěru druhého setu totiž už naplno zápolila se zdravotními problémy. Prohmatávala si břicho, dýchala ztěžka a za nepříznivého stavu stavu 5:6 odešla na více než osm minut do šatny kvůli ošetření.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
6. 9. 2021 8:44
Hned při své premiéře v hlavní soutěži na US Open se Barbora Krejčíková bez ztráty jediného setu probojovala do čtvrtfinále. Česká tenistka potvrdila příslušnost k nejužší světové špičce a v dramatickém duelu na stadionu Arthura Ashe v New Yorku přehrála Španělku Garbiñe Muguruzaovou. Podívejte se na fotografie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy