Krejčíková nemohla dýchat, celý svět se třásl. Španělská hvězda jí u sítě vynadala

Hned při své premiéře v hlavní soutěži na US Open se Barbora Krejčíková bez ztráty jediného setu probojovala do čtvrtfinále. Podívejte se na fotky.
Radost Barbory Krejčíkové po proměněném mečbolu. V osmifinále US Open se potkaly dvě hráčky první světové desítky, což se stává poměrně zřídka. Ze souboje nasazené osmičky s nasazenou devítkou vyšla vítězně česká hráčka.
Krejčíková se dočkala. Pořadatelé ji konečně zařadili na centrální kurt, největší světový tenisový chrám - arénu Arthura Ashe. A jestliže Češka během turnaje prohlásila, že by chtěla být pro světové fanoušky i organizátory turnajů zajímavější, tentokrát se jí to povedlo. I když zřejmě ne způsobem, který by ji dvakrát těšil.
V nočním duelu, který končil kolem jedné hodiny ráno místního času, přitom Krejčíková zprvu excelovala. Muguruzaovou, dvojnásobnou grandslamovou vítězku, dostávala do úzkých svou těžko čitelnou hrou a vedla už 6:3, 4:0. Pak přišly komplikace. Češka prohrála pět her v řadě a čelila třem setbolům.
Zvládla je odvrátit, i tak to s ní ale nevypadalo nejlépe. V závěru druhého setu totiž už naplno zápolila se zdravotními problémy. Prohmatávala si břicho, dýchala ztěžka a za nepříznivého stavu stavu 5:6 odešla na více než osm minut do šatny kvůli ošetření.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
6. 9. 2021 8:44
Hned při své premiéře v hlavní soutěži na US Open se Barbora Krejčíková bez ztráty jediného setu probojovala do čtvrtfinále. Česká tenistka potvrdila příslušnost k nejužší světové špičce a v dramatickém duelu na stadionu Arthura Ashe v New Yorku přehrála Španělku Garbiñe Muguruzaovou. Podívejte se na fotografie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Unijní lídři budou na summitu v Praze jednat o ochraně plynovodů a kritické infrastruktuře

O ochraně plynovodů a kritické infrastruktury budou na neformálním summitu, který se uskuteční příští týden v Praze, jednat lídři Evropské unii. V sobotu to uvedl předseda Evropské rady Charles Michel, který hovořil s dánskou premiérkou Mette Frederiksonovou o poškození plynovodu Nord Stream. Michel označil poničení plynovodu za hrozbu pro Evropskou unii a sabotáž, uvedla agentura Reuters. Dánské úřady ohlásily, že z potrubí Nord Stream 2 již zřejmě plyn neuniká.

"Jsme odhodlaní zabezpečit naši kritickou infrastrukturu. Lídři budou o tom jednat na nadcházejícím summitu v Praze," prohlásil Michel. Summit se uskuteční v české metropoli ve čtvrtek a v pátek.

Dánská premiérka Frederiksonová v sobotu jednala o poškození plynovodu Nord Stream také s premiérkou Liz Trussovou. "Shodli se, že incident byl jasným aktem sabotáže," uvedl úřad britské premiérky. Podle prohlášení Trussová nabídla pomoc Británie ve vyšetřování poškození plynovodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy