Překážkový festival v Cheltenhamu

Překážkový festival v Cheltenhamu
Každý rok se tady v polovině března konají čtyři dny nabité špičkovými překážkovými dostihy.
Zdejší překážkový festival se dá s trochou nadsázky přirovnat k olympijským hrám. Svůj skvěle obsazený vrchol tady mají úplně všichni, od mladých nezkušených skokanů až po prověřené hvězdy steeplechase.
Je to také místo obrovské rivality Britů a Irů, díky čemuž turistický ruch v Cheltenhamu a okolí generuje velmi slušná čísla.
Lidé tu sázejí ještě náruživěji než jindy. Mezi velké oblíbence zdejšího publika patří v posledních letech žokej Barry Geraghty.
Foto: Reuters

Cheltenham - Až se v pátek odpoledne poběží v britském Cheltenhamu slavný Gold Cup, dostihové Česko si může odškrtnout další úspěch. V sedle největšího outsidera Knockara Beau pojede žokej Jan Faltejsek a stane se tak prvním startujícím Čechem v historii poháru. Co to vlastně znamená dostat se na cheltenhamský festival, největší překážkovou akci roku? Následující snímky vám napoví.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy