Dortmund otočil šlágr proti Bayernu a odskočil bavorskému klubu na rozdíl sedmi bodů

10. 11. 2018 18:16
Fotbalisté Borussie Dortmund porazili Bayern Mnichov 3:2 a upevnili si první místo, šlágr 11. bundesligového kola rozhodl střídající Paco Alcácer. Brémy prohrály 1:3 s Mönchengladbachem po hattricku Alassaneho Pléy. Třetí porážce Werderu v řadě nezabránili ani čeští reprezentanti Jiří Pavlenka s Theodorem Gebre Selassiem.
Fotbalisté Dortmundu zvýšili svůj náskok na čele bundesligové tabulky.
Fotbalisté Dortmundu zvýšili svůj náskok na čele bundesligové tabulky. | Foto: Reuters

Oslabená Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v základní sestavě prohrála 1:4 v Düsseldorfu, Pavel Kadeřábek odehrál celé utkání při výhře Hoffenheimu 2:1 nad Augsburgem. Na posledních 20 minut se na hřiště dostal Ondřej Petrák a prohře Norimberku 0:2 s posledním Stuttgartem nezabránil.

V Dortmundu se v první velké šanci ocitl domácí kapitán Reus, Neuera ale neprostřelil. Skóre tak otevřel na druhé straně bývalý kanonýr Borussie Lewandowski, když využil přesný Gnabryho centr. V 48. minutě spadl Reus ve vápně po kontaktu s Neuerem a penaltu proměnil. Vedení obhájci titulu vrátil o čtyři minuty později znovu Lewandowski po pohledné kombinaci Gnabryho s Kimmichem.

Borussia byla po změně stran aktivnější, v krátkém sledu mohli vyrovnat Reus i střídající Alcácer. Reus se dočkal až v 67. minutě, kdy se položil do Piszczekova centru a z těžké pozice poslal míč k tyči. Pro kapitána Dortmundu to byl osmý ligový gól v sezoně a na stejný počet dosáhl v 74. minutě i Alcácer, když zakončil únik. Španělský útočník dal jako první hráč od roku 1963 osm gólů ve svých prvních šesti bundesligových zápasech.

Bayern z posledních sedmi ligových utkání má jen osm bodů a na Borussii jich ztrácí už sedm. Tak velkou ztrátu na čelo po 11 kolech ještě nikdy v historii nedokázal dohnat.

Francouzský útočník Pléa se v Brémách prostřílel do čela tabulky kanonýrů. Poprvé překonal Pavlenku v 39. minutě, kdy si poradil se dvěma obránci. Další gól přidal krátce po změně stran po signálu z rohového kopu a první hattrick v německé lize zkompletoval po prudkém Wendtově centru z levé strany střelou do protipohybu padajícího Pavlenky. Bývalý hráč Nice si v sezoně polepšil na osm gólů, porážku Werderu zmírnil Sahin.

Hertha hrála od 41. minuty v deseti, protože po druhé žluté kartě musel ze hřiště levý bek Mittelstadt. Nováček z Düsseldorfu přesilovku využil a nakonec vyhrál 4:1. Düsseldorf přerušil šestizápasovou sérii porážek, Hertha čeká na vítězství už pět utkání a je osmá.

Hoffenheim poslal do vedení v 65. minutě Kramarič po individuální akci Joelintona, o pět minut později vyrovnal lobem kanonýr Augsburgu Finnbogason. Čtvrtou ligovou výhru v řadě a posun na páté místo zařídil domácím v 83. minutě z dorážky Nelson.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Brémy - Mönchengladbach 1:3 (59. Sahin - 39., 48. a 52. Pléa), Düsseldorf - Hertha Berlín 4:1 (84. a 90.+2 Raman, 50. Usami, 63. Hennings - 88. Selke), Freiburg - Mohuč 1:3 (72. Sallai - 6. Gbamin, 18. Mateta, 75. Onisiwo), Hoffenheim - Augsburg 2:1 (65. Kramarič, 83. Nelson - 70. Finnbogason), Norimberk - Stuttgart 0:2 (68. Baumgartl, 82. Thommy), Dortmund - Bayern Mnichov 3:2 (49. z pen. a 67. Reus, 73. Alcácer - 26. a 52. Lewandowski).

1. Dortmund 11 8 3 0 33:12 27
2. Mönchengladbach 11 7 2 2 26:13 23
3. Bayern Mnichov 11 6 2 3 20:14 20
4. Lipsko 10 5 4 1 19:9 19
5. Hoffenheim 11 6 1 4 24:15 19
6. Eintracht Frankfurt 10 5 2 3 23:13 17
7. Brémy 11 5 2 4 19:19 17
8. Hertha Berlín 11 4 4 3 16:17 16