Za řádění chuligánů v Boleslavi zaplatí Baník 120 tisíc

ČTK ČTK
1. 3. 2012 20:28
Mladá Boleslav dostala pokutu 40 tisíc korun
Foto: Dalibor Sosna

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila za řádění diváků při utkání 17. ligového kola mezi Mladou Boleslaví a Ostravou pokutu 120 tisíc korun Baníku a 40 tisíc středočeskému klubu.

Domácí celek dostal trest za rvačku dvou fanoušků, kteří napadli hostujícího příznivce, Slezané pak za masové výtržnosti svých chuligánů.

Zápas musel být kvůli nepokojům na začátku druhé půle asi na čtvrt hodiny přerušen, Mladá Boleslav v duelu zvítězila 2:1.

Čtěte také:
VIDEO Trest za bitku. Dva baníkovci už nesmí na ligu
Bitku v Boleslavi plánovali, rváči přijeli až z Katovic
VIDEO Rowdies Baníku v akci: kopance a zlomená žebra

Středočeši pykají za incident pod domácím "kotlem", který nejspíš odstartoval další výtržnosti v hledišti. Dva mladoboleslavští diváci přelezli hrazení a napadli jednoho z hostujících chuligánů, jehož odváděli pořadatelé. Následně se strhly bitky mezi "baníkovci" v hostujícím sektoru na druhé straně stadionu a pořadateli. Klid museli zjednat až policejní těžkooděnci.

Foto: Jan Langer

Disciplinární komise na dnešním zasedání vyslechla zástupce obou klubů, policejního důstojníka Jiřího Šafránka, který velel bezpečnostním opatřením, a bezpečnostního manažera FAČR Martina Syneckého.

"Z jeho vystoupení vyplývá, že činnost a reakce pořadatele, rozhodčího i policie byly profesionální a odpovídaly předpisům. Přesto však domácí klub musí nést odpovědnost za chování vlastních fanoušků, stejně tak klub hostující, v případě, že jde o výtržnosti většího rázu, a to je tento případ," stojí v prohlášení komise.

Disciplinárka také potrestala Sigmu Olomouc pokutou 15 tisíc korun za to, že duelu 17. kola s Českými Budějovicemi část diváků rasisticky pokřikovala na hostujícího záložníka Brazilce Sandra. Pražská Dukla pak zaplatí 30 tisíc korun za incident mezi pořadatelskou službou a jedním z příznivců Viktorie Žižkov při prvním jarním utkání.

Teplický kouč Petr Rada dostal pokutu pět tisíc korun kvůli nevhodnému chování a opuštění technické zóny v průběhu zápasu 17. kola s Plzní. Kapitán Severočechů Petr Lukáš po stejném utkání nesmí jeden duel vykonávat funkci kapitána. 

 

Právě se děje

Další zprávy