VIDEO Trest za bitku. Dva baníkovci už nesmí na ligu

Sport Sport
22. 2. 2012 14:00
Video ze zápasu Boleslav-Baník prozkoumá disciplinární komise

Mladá Boleslav - Nové záběry brutální bitky v hledišti stadionu v Mladé Boleslavi ukazují ještě přesněji, co se dělo, když příznivci Baníku Ostrava mstili v nedělním zápase 17. kola první ligy svého kolegu, který se dostal do konfliktu s pořadatelskou službou.

Aktuálně.cz získalo video od společnosti PPNA.cz.

Dvěma ostravským fanouškům dnes mladoboleslavský soud podle serveru isport.cz udělil podmínečné tresty, navíc už nikdy nesmí navštívit utkání Gambrinus ligy.

Zápasem Boleslav - Ostrava (2:1) se bude ve čtvrtek zabývat také disciplinární komise fotbalového svazu. K dispozici bude mít oficiální videozáznam bitky, kterou podle předpisů musí dodat pořádající klub.

Čtěte také:

 • Bitku v Boleslavi plánovali, rváči přijeli až z Katovic
 • Rowdies Baníku v akci: kopance a zlomená žebra
 • Plzeň přestřílela Teplické 4:3, Boleslav zdolala Baník
 • Disciplinárka si však další záznamy vyžádala také od České televize. A pak existuje ještě záznam, který vidíte v tomto článku. Komise také prostuduje zápis o utkání, zprávu rozhodčího a delegáta.

  "A na základě zjištěných faktů pak rozhodne, které osoby předvolá na své příští zasedání," vysvětluje Jaroslav Kolář, mluvčí komise. Případné tresty by pak měly být podle všeho vyneseny ve čtvrtek 1. března.

  Předpisy umožňují trestat jen hostující klub, pokud se prokáže, že jeho fanoušci byli jediným problematickým faktorem.

  "Budeme muset zpřísnit klubům pasportizaci pro pořadatelskou službu," konstatoval Miroslav Pelta, předseda FAČR.

  Podle záběrů se pěstní masáži problematického polského fanouška Katovic, potažmo Baníku, věnoval vedle pořadatelů Mladé Boleslavi i příznivec z domácího kotle.

  Totožnost tohoto muže se už podařilo zjistit mladoboleslavské policii. Obvinění tak už čelí čtyři lidé a podle policie nejde o konečný počet. V příštích dnech by mělo být sděleno podezření ještě nejméně čtyřem fanouškům.

  "Díky kamerovému záznamu a spolupráci s fanklubem FK Mladá Boleslav sdělila v úterý vyšetřovatelka podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví pětatřicetiletému muži z Mladé Boleslavi. Za napadení jiného fanouška mu hrozí až dva roky vězení," řekl ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

   

  Právě se děje

  před 2 hodinami

  Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

  Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

  Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

  Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

  Zdroj: ČTK
  Další zprávy