VIDEO Rowdies Baníku v akci: kopance a zlomená žebra

Sport Sport
19. 2. 2012 19:15
Pořadatelé Boleslavi skončili s těžkými zraněními.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Mladá Boleslav - Krev, brutální násilí, vážná zranění. Fotbalová liga je opět tady a s ní i nezvladatelní fanoušci Baníku Ostrava. Tentokrát řádili v Mladé Boleslavi.

Jejich násilné chování odnesli domácí pořadatelé. Jeden z nich má zlomená žebra, další dva zranění na hlavě.

O fotbale čtěte více:

Ve 49. minutě utkání, které Baník nakonec prohrál 1:2, musel sudí Libor Kovařík hru přerušit. Důvod? Výtrožnosti fanoušků hostí. Do akce šla policie, ráči odběhli do kabin. Vrátili se zhruba za deset minut a zápas se dohrál.

Co se tedy v Boleslavi vlastně dělo?

Hlavní pořadatel: Všechno začal Polák. Už je v cele

Podle hlavního pořadatele utkání Milana Krejčího začaly výtržnosti vniknutím jednoho z ostravských fanoušků na hřiště z domácího sektoru.

"Na první pohled se zdálo, že se jednalo o domácího fanouška, protože vběhl na hřiště z našeho sektoru. Byl to však fanoušek Baníku polské národnosti, který vnikl mezi naše příznivce a odtamtud se dostal na hřiště. Už je zajištěný v cele na policii," uvedl  po zápase Krejčí.

To byl ale teprve začátek většího problému. Po vniknutí ostravského chuligána na trávník začali řádit také příznivci Baníku v sektoru hostů, kteří se snažili dostat na hřiště.

Zraněný pořadatel kvůli chuligánům špatně vidí

Fanoušci surově napadli pořadatele a tři z nich byli zraněni. "První má zlomená žebra, druhý nakopnutou hlavu a špatné vidění a třetí tržné rány na hlavě," uvedl Krejčí.

Chuligáni také v přesile surově zmlátili jednoho z pořadatelů, který se jim ve vniknutí na trávník pokoušel zabránit. Zasáhnout museli policejní těžkooděnci, rozvášněné příznivce také kropili hasiči vodou.

Hlavní pořadatel odmítl, že by domácí klub podcenil přípravu na rizikový zápas. "Byli jsme připraveni počtem nasazených pořadatelů, policie navíc ještě během dne povolala posily," uvedl Krejčí.

K výtržnostem podle něj docházelo už před utkáním v centru Mladé Boleslavi. "Zaregistrovali jsme hajlování, napadení policie a celkově bylo zadrženo řádově dvacet fanoušků," poznamenal Krejčí.

Hráči Baníku šli po zápase svým příznivcům ještě poděkovat

"Z lidské stránky mě mrzí, že hráči Baníku Ostrava podporují chování svých rádoby fanoušků a šli jim po zápase poděkovat," uvedl na adresu hostujících hráčů Krejčí. Ostravský kouč Pavel Malura nechtěl výtržnosti fanoušků rozebírat.

"Asi dvacet fanoušků Baníku bylo předvedeno pro podezření z výtržnictví a útoku na úřední osobu, tři byli zadrženi," řekl ČTK mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. "Většinu fanoušků ostravského klubu doprovodil kordon pořádkových jednotek na vlakové nádraží. Přesun od stadionu k vlaku proběhl v klidu, bez konfliktů a fanoušci odjeli."

 

Právě se děje

před 18 minutami

Irvingův návrat Brooklyn výhrou neoslavil, podlehl v Clevelandu

Basketbalisté Brooklynu v prvním utkání s kompletní trojicí hvězd Kevin Durant, Kyrie Irving a James Harden na vítězství nedosáhli. Durant sice zaznamenal 38 bodů, 12 doskoků a osm asistencí, navrátilec Irving přidal 37 bodů a Harden triple double za 21 bodů, deset doskoků a 12 asistencí, Nets i přesto po druhém prodloužení prohráli 135:147 v Clevelandu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Detroit 123:115 po prodl., Cleveland - Brooklyn 147:135 po prodl., Golden State - San Antonio 121:99, Houston - Phoenix 103:109, Indiana - Dallas 112:124, LA Clippers - Sacramento 115:96, Minnesota - Orlando 96:97, Philadelphia - Boston 117:109, Toronto - Miami 102:111. Utkání Charlotte - Washington, Portland - Memphis byla odložena.

Další zprávy