Uličný: Snad mi bůh dá výhru v Poháru jako třešničku

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 4. 2012 0:00
62letý kouč Olomouce Petr Uličný si přeje výhru ve finále Poháru České pošty proti Spartě jako rozlučku s kariérou
Petr Uličný si přeje výhru ve finále Poháru České pošty proti Spartě jako rozlučku s kariérou | Foto: Lukáš Drštička

Praha - I když se fotbalistům Olomouce poprvé při jeho "jarním" záchranářském záskoku na lavičce Sigmy nepodařilo vstřelit branku, náladu to Petru Uličnému po zápase 27. kola první ligy na hřišti pražské Sparty nezkazilo.

Přestože Sigma prohrála 0:1, 62letému trenér byl po zápase rád, že to jeho mužstvo po špatném prvním poločase "nezabalilo" a až do konce zápasu usilovalo o vyrovnání.

Zvýšilo si tak sebevědomí před středečním finále Poháru České pošty, které sehraje v Plzni opět proti Spartě.

Zápas Sparta - Olomouc jsme sledovali ŽIVĚ
Sparta díky Kweukemu stáhla náskok Liberce na jeden bod

"Snad se nám to (vyhrát) povede v odvetě ve středu v Plzni a doufám, že se o tu třešničku na dortu v podobě poháru porveme. Ve dvaašedesáti letech, když končím kariéru, doufám, že ten můj kamarád nahoře, ten fotbalový Bůh řekne: 'Johne, když končíš tu kariéru, tak na, tady máš tu třešničku. Když končíš s tím fotbalem, tak tady ti dávám ten pohár.' Když to ale nevyjde, tak jak říká pan Mou-rin-ho, je to jenom sport," rozesmál Uličný novináře na tiskové konferenci.

Pane Uličný, namyslíte, že bude mít Sparta i kvůli dnešní výhře v Plzni výhodu?
Je to neutrální půda, my to máme daleko, ale když to Praha vezme přes Vídeň, tak to má taky daleko.

V generálce jste neuspěli, nevyšel vám ani první poločas. Přesto jste Spartu v závěru trápili...
Ten první poločas jsme začali ospale, náš výkon se mi nelíbil, Sparta byla agresivnější, silnější, dala pěkný gól na jedna nula, ten Kwe-kwe byl velmi silnej. Za ten začátek jsem kluky pokáral, ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale nedali jsme gól.

Čím to bylo, že se hráčům nepodařilo poprvé pod Vaším vedením vstřelit gól?
Když nedáte gól, nemůžete na Spartě myslet na úspěch. Sparta dobře bránila. V těch minulých venkovních zápasech jsme byli schopní dát všude gól, ale tady jsme to nebyli schopní zvrátit. Na začátku měl dobrou šanci Ordoš, ve druhém poločase jsme měli hodně šancí, Navrátil ani Varadi ale šance neproměnili. Těch šancí v závěru zápasu jsme měli docela dost.

V prvním poločase vás ale Sparta až na tu Ordošovu šanci jasně přehrávala...
Spartě věřím, že budou mistři, ale my se musíme soustředit na sebe, Kwe-kwe i Krejčí ti jsou silní, i ten náš chlapec Přikryl nás zlobil. Ti chlapci ze Sparty ukázali charakter, dnes jsem na nich cítil, že za každou cenu chtěli vyhrát. Přesto nebyli o tolik lepší a ve druhé půli se třásli, já to na nich cítil. Sparta je určitě hratelný soupeř, bohužel jsme toho ale nevyužili.

Po delší době nastoupil v lize v základní sestavě Marek Heinz. Proč jste mu dal šanci právě tady?
Márovi se nedaří, pořád pro něj hledám šanci, aby se chytnul, tak jsem to vyzkoušel tady, když to je v televizi a čekalo se hodně diváků. Má tu smlouvu, tak se snažím, aby se aspoň rozehrál do další sezony, kdy už tu já nebudu. Zatím mu to nevychází, doufám ale, že to ještě zlomí. Dneska ale nehrál nějak zle, neřekl bych, že by ten zápas zkazil.