Sparta díky Kweukemu stáhla náskok Liberce na jeden bod

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
27. 4. 2012 22:16
Sparta - Olomouc 1:0 (1:0)

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v předehrávce 27. kola Gambrinus ligy Olomouc 1:0 a přiblížili se vedoucímu Liberci na jediný bod.

Severočeši však mají ještě víkendové utkání k dobru.

Duel na Letné rozhodl ve 30. minutě jedinou brankou střetnutí Leonard Kweuke.

Zápas Sparta - Olomouc jsme sledovali ŽIVĚ
"Řežou" klokany rozhodčí? Chyby uznala i Damková
Hráči Baníku se po blamáži na Dukle vzdali půl milionu

Pražané z předchozích dvou zápasů vytěžili pouze jeden bod, a tak jim touha po zisku titulu velela bezpodmínečně zvítězit. Letenští proto vlétli do utkání zostra, ovšem jako první vážně zahrozili hosté. Ordoš se ve vápně obtočil kolem Jakuba Brabce a proti jeho následné střele musel Vaclík vytasit skvělý reflexivní zákrok.

Po půlhodině domácí svůj nápor přece jen gólově zužitkovali. Pas Jakuba Brabce za obranu našel rozběhnutého Kweukeho, který proti Zlámalovi nezaváhal.

Možností navýšit vedení se sparťanům naskytly těsně před přestávkou, jenže Kweuke ani Krejčí se tentokrát neprosadili.

Mladý domácí záložník se činil i po změně stran, když v 50. minutě zahodil tutovku z ideální pozice. Záhy ho to mohlo pořádně mrzet, to by si však olomoucký Navrátil musel poradit s vyběhnuvším Vaclíkem lépe.

Sparta si v závěru už výhru pohlídala a popáté v řadě nedovolila Sigmě ve vzájemném zápase skórovat.

27. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Branka:
30. Kweuke. Rozhodčí: Jílek - Urban, Makovička. ŽK: Sionko - Vepřek. Diváci: 7228.

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, J. Brabec, Pamič - Holek (70. Jarošík) - Sionko (90. Kerič), Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Kučera - Heinz (59. Klesnil) - Schulmeister (87. Hála), Ordoš, Navrátil (78. Varadi). Trenér: Uličný.