reklama
 
 

ŽIVĚ Sparta porazila Sigmu 1:0 a dotahuje Liberec

27. 4. 2012
Foto: Lukáš Drštička
Přečtěte si online reportáž z předehrávky 27. kola 1. fotbalové ligy mezi pražskou Spartou a Sigmou Olomouc. Sparta zvítězila díky gólu Leonarda Kweukeho 1:0 a v neúplné tabulce ztrácí bod na vedoucí Liberec.

Minuta po minutě

- Dobrý den, vítám vás u online reportáže z utkání 27. kola 1. Gambrinus ligy mezi pražskou Spartou a Sigmou Olomouc. Zápas začíná ve 20:15. 

Sestavy Pojďme se podívat na úvodní sestavy a rozhodčí zápasu.
Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, J. Brabec, Pamič - Matějovský, Holek - Sionko, Hušbauer, Krejčí - Kweuke.
Sigma: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Kučera - Schulmeister, Heinz, Navrátil - Ordoš.
Rozhodčí: Jílek - Urban, Makovička.
 

1. Zápas začal. 

1. Libor Sionko se dostal za obranu hostů a stál tváří v tvář brankáři brankáři Zlámalovi, v době přihrávky však byl za obranou a pomezní sudí Urban zvednul praporek na znamení ofsajdu. 

3. Sparta pokračuje ve své aktivitě, tentokrát si na levé straně zaběhl za obranu Josef Hušbauer, jeho zpětnou přihrávku však překazil obránce Aleš Škerle, který odkopl míč za brankovou čáru. 

3. Z následného rohového kopu, který zahrával Krejčí, vypálil zpoza velkého vápna Tomáš Přikryl, pálil však doprostřed brány a Zlámal byl na místě.  

6. Odražený míč se dostal na hranici velkého vápna k Sionkovi a ten střelou z pravé strany jen těsně minul levou tyč. 

7. Kweuke utekl po levé straně, špatně však zasekl míč a vracející se Dreksa mu míč ukopl. 

8. Po Krejčího centru z levé strany si na míč nejvýše vyskočil Holek, jeho hlavička ze záklonu však mířil metr nad bránu. 

10. První velká šance zápase, po úvodním tlaku Sparty ji však má Sigma. Ordoš se ve velkém vápně obtočil kolem Jakuba Brabce, zhruba z deseti metrů vypálil levačkou, branjář Vaclík však reflexiním zákrokem vytrčenou pravačkou míč vyrazil. 

11. Přikryl utekl po pravé straně, odcentroval na zadní tyč na Hušbauera, tomu se však hlavička nepovedla a míč skončil v náruči Zlámala. 

13. Vepřek fauloval Hušbauera u postranní čáry, po následném přímém kopu Matějovského však aktér faulu odhlavičkoval míč do bezpečí.  

17. Vepřek srazil na hranici vápna svého někdejšího spoluhráče ze Sigmy Přikryla, sudí Jílek však zákrok vytáhl ven z vápna a bude se zahrávat přímý kop. 

17. K přímému kopu se postavil Matějovský, po signálu nahrál míč za velké vápno, Pamičovi však střela levačkou nesedla a míč skončil mimo bránu. 

18. Navrátil odzbrojil Přikryla, zhruba z dvaceti metrů vypálil na bránu, ale ta se mu nepovedla a skončila zhruba dva metry mimo bránu. 

24. Jaroslav Hřebík se teď velmi zlobí na sudího Jílka, dokonce kvůli tomu vběhl až do hřiště. Matějovský byl faulován, sudí dal Spartě výhodu, Kweuke však byl v ofsajdovém postavení a byl mu odpískán ofsajd. Hřebíka však rozlítilo, že sudí nenařídil přímý kop pro Spartu. 

28. Krejčí se po levé straně probíjel do velkého vápna, na poslední chvíli ho však o míč připravila 23 na dresu hostí Tomáš Janotka. 

30. Sparta se ujímá vedení - 1:0. Jakub Brabec z vlastní poloviny poslal míč za obranu na rozeběhnutého LEONARDA KWEUKEHO a ten levačkou z levé strany poslal míč k protější tyči. Zlámal si sice na míč v pádu nohou sáhnul, ale míč mimo bránu vytěsnit nedokázal. 

32. Je tu první žlutá karta zápasu. Za podkopnutí Pospíšila zezadu ji vidí LIBOR SIONKO.  

33. Pospíšil dostal přihrávku z levé strany od Navrátila, zhruba z dvaceti metrů vypálil, Vaclík však míč nadvakrát ztlumil. 

37. Publikum na Letné píská na rozhodčí poté, co se Krejčí řítil z levé strany na Zlámala, zastavuje jej však hvizd sudího na znamení ofsajdu. 

39. Sigma se dostala k Vaclíkově brance, střely Ordoše a Schulmeistera z hranice velkého vápna však zblokovala obrana Sparty. 

41. Kweuke se na pravé straně uvolnil přes dva obránce, vběhl do velkého vápna, míč si však moc předkopl a Škerle na poslední chvíli ukopl míč do bezpečí. 

42. Velká šance Sparty na zvýšení vedení. Krejčí si na pravé straně zaběhl za obranu, udělal Škerlemu zasekávačku a zhruba ze vzdálenosti pokutového území levačkou vystřelil, technická střela však skončila těsně vedle pravé tyče. 

44. A další Krejčího šance. Po faulu Dreksy na Sionka měl míč v ideální pozici zhruba 18 metrů od brány, levačkou mířil po zemi k protější tyči, Zlámal se však za míčem vymrštil a nataženou paží jej vytlačil mimo bránu. 

45. A dotřetice Krejčí. Z rohového kopu posadil míč na hlavu Kweukemu, jeho hlavička zhruba osm metrů od branky však těsně minul Zlámalovu bránu.  

45. Skončil první poločas. 

46. Začíná druhý poločas. 

46. Sparta má hned na úvod druhé půle další velkou šanci. Přikryl se uvolnil na pravé straně, od brankové čáry přihrál pod sebe, Kweuke však ve skluzu poslal míč těsně mimo levou tyč Zlámalovy brány. 

50. Krejčí zahodil stoprocentní šanci. Matějovský vyslal kolmicí dopředu Pamiče, ten dal Krejčímu míč proti noze, Krejčí však v ideální pozici zhruba 10 metrů od brány levačkou poslal míč mimo tři tyče. 

53. Další vzruch před Zlámalem, Krejčího těsně před olomouckým brankářem zastavil zdvihnutý praporek a následný hvizd sudího Jílka. 

54. Hned z protiútoku měla Sigma velkou šanci na vyrovnání. Navrátil si na pravé straně naběhl na centr Janotky z hloubi pole, jeho střelu zhruba z dvanácti metrů od brány však Vaclík reflexivně vykopl. 

56. Přikryl na pravé straně přesprintoval Vepřka, vnikl do vápna, míč si však dal na dlouhou nohu a jeho pokus špičkou kopačky zastavil nataženou dlaní Zlámal. 

58. Sparta měla další gólovou šanci. Matějovský patičkou poslal míč do pokutového území Sionkovi, ten už se chystal ke střele, na poslední chvíli jej však dvojitým sluzem zastavila stoperská dvojice Dreksa - Škerle. 

59. První střídání zápasu.Nevýrazného MARKA HEINZE střídá útočník ZDENĚK KLESNIL.  

65. Pa faulu na Kweukeho se ujal přímého kopu zhruba dvacet metrů od brány, poslal jej na hlavu právě kamerunskému útočníkovi, ten však v těžké pozici poslal hlavou míč nad bránu. 

69. Poprvé střídá i Sparta. Kulhajícího MARIA HOLKA střídá JIŘÍ JAROŠÍK. 

71. Po dlouhém pasu Pamiče zakončoval hlavičkou Kweuke, míč však lapil do náruče Zlámal, navíc kumerunskému útočníkovi byl odpískán ofsajd. 

74. Po delší době se ke střele na bránu dostali hráči Sigmy, Ordošův pokus z dvaceti metrů však vyboxoval Vaclík. 

- Utkání sleduje 7228 diváků. 

78. Sigma střídá a opět posiluje útok. JANA NAVRÁTILA nahrazuje ADAM VARADI. 

79. Sparta zahrává po přímém kopu téměř od brankové čáry další signál, Krejčí poslal míč na velké vápno Matějovskému, jeho střelu Zlámal zkrotít a míč odkopnul do bezpečí Škerle.  

80. Libor Sionko se drží za hlavu. Jeho pokus z hranice velkého vápna tygřím krokem zneškodnil Zlámal. 

83. Velký závar před brankou Sparty způsobil Vepřekův centr z levé strany, na který si naskakovali na zadní Klesnil a Ordoš, míč se odrazil k Schulmeisterovi, jeho střelu však Pamič srazil za brankovou čáru. Po následném rohu hlavičkoval do bezpečí Kweuke. 

86. Za faul u pokutového území dostává žlutou kartu MICHAL VEPŘEK. 

87. Z následného přímého kopu poslal míč těsně mimo levou šibenici Ladislav Krejčí. 

88. Sigma naposledy střídá. JANA SCHULMEISTERA nahrazuje MARTIN HÁLA. 

88. Na Přikrylův centr si na zadní tyč naběhl Pamič, střela mu však nesedla a skončila zhruba tři metry mimo bránu. 

90. Vzruch před bránou Sparty. Centr Vepřka těsně před Varadim odvrací do bezpečí Pamič. 

90. Sparta střídá. ANDREJ KERIČ nahrazuje LIBORA SIONKA. 

90. Nastavovat se bude jedna minuta. 

90+1. Zápas končí, hráči Sparty se mohou radovat z vydřeného jednobrankového vítězství. 

- Sparta v neúplné tabulce ztrácí bod na vedoucí Liberec, ten má však k dobru sobotní zápas na hřišti Českých Budějovic. 

- Tímto se s vámi loučím a těším se u další online reportáže na shledanou. 

autor: Jaroslav Šindelář | 27. 4. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama