Televizní novinky: dnes Plzeň a Boleslav, ve středu Malmö

Luděk Mádl Luděk Mádl
31. 7. 2014 12:10
Jak se budou v televizích vysílat nejbližší zápasy evropských fotbalových pohárů.
Dobré zprávy: ČT Sport odvysílá dnešní zápas Plzně v Ploješti i úterní odvetu Sparty v Malmö
Dobré zprávy: ČT Sport odvysílá dnešní zápas Plzně v Ploješti i úterní odvetu Sparty v Malmö | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Dobrá zpráva pro fotbalové fanoušky: České televizi se podařilo získat vysílací práva na dva zajímavé pohárové zápasy.

Dnes večer odvysílá utkání Plzně v Ploješti a příští středu odvetu kvalifikace Ligy mistrů Malmö-Sparta.

Ale pojďme po pořádku. Dnes, tedy ve čtvrtek večer, jsou na programu tři úvodní zápasy třetího předkola Evropské ligy.

O zápas Astra Giurgiu - Liberec (18) měla ČT také eminentní zájem, ale nakonec se přišlo na to, že z duelu vůbec nebude vyráběn televizní signál.

Od 19 hodin se hraje v Mladé Boleslavi. "Zápas Mladá Boleslav - Olympique Lyon budeme vysílat na Nova Sport," říká Luboš Lauer, muž pověřený řízením sportovních kanálů skupiny Nova.

A od 20 hodin se na ČT Sport vysílá Petrolul Ploješť - Viktoria Plzeň. "Právě se nám podařilo zajistit vysílací práva," řekl Jiří Ponikelský, šéf ČT Sport, dnes krátce po poledni.

A měl ještě jednu dobrou zprávu. "Příští týden ve středu budeme vysílat odvetu kvalifikace Ligy mistrů Malmö FF - Sparta." První zápas vyhráli Letenští 4:2, do odvety jdou tedy plni nadějí.

I odvety Evropské ligy se příští týden, ve čtvrtek 7. června, budou v Česku vysílat. "Divákům nabídneme odvetu Plzeň-Ploješť," říká Jiří Ponikelský za ČT Sport.

A na Nova Sport zase za týden poběží odveta Liberec - Astra Giurgiu.

Kdo nechytá Nova Sport, může zkusit Voyo

Možnost sledovat vysílání programu Nova Sport je přitom už od jara snížená kvůli tomu, že tento placený kanál vypadl z nabídky UPC, největší české kabelové televize. "Jednáme o tom, aby se tam vrátil, zájem na tom mají obě strany, ale k dohodě dosud nedošlo," říká Anna Suchá, mluvčí televize Nova.

V minulosti skupina Nova zařazovala některé fotbalové přenosy paralelně na Nova Sport i kanál Fanda, k této politice ale nyní nesáhne, na volně šířeném Fandovi zápasy k vidění nebudou.

Další alternativou, kde zápasy zhlédnout, je ovšem placený web Voyo.cz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy