-:-
Před utkáním
Sparta
Aktualizovat reportáž

Je rozhodnuto. Finálové utkání MOL Cupu je odloženo. Hrát se bude ve středu 18. května v 17 hodin.

Finále fotbalového poháru mezi Slováckem a Spartou ohrožuje nepřízeň počasí. Uherské Hradiště zasáhl přívalový déšť a čeká se na verdikt rozhodčího.

Stejně jako Slovácko, také Sparta měla v prvních dvou kolech MOL Cupu volno, načež následovala spanilá jízda. Až do semifinále totiž Pražané neinkasovali ani jednu branku, když vyřadili Líšeň (3:0), Teplice (2:0) a také velkého rivala Slavii (2:0). Až zmíněné semifinále přineslo velké potíže, neboť Sparta doma proti Jablonci prohrávala 0:1 či 2:3 a až v nastavení druhého poločasu vybojovala prodloužení. V jeho úvodu pak rozhodl Adam Hložek, který poslal svěřence kouče Rady do finále.

"Myslím, že pokud bychom dokázali vyhrát, znamenalo by to pro klub, pro kabinu i pro mě osobně obrovský úspěch. Těším se na atmosféru a plný dům, na to, že se hraje v Uherském Hradišti. Doufám, že oba tábory vytvoří skvělou kulisu, jak se sluší a patří k fotbalu."

Tak to se vyjádřil během tiskové konference trenér Martin Svědík.

Slovácko se ve finále českého poháru objevilo již třikrát. Ani jednou však nevyšlo vítězně.

Slovácko se cestou do finále na domácí půdě muselo vypořádat s celkem čtyřmi soupeři. Po dvou volných kolech na úvod si tým z Moravy poradil s nevyzpytatelnými Zbuzany, které předtím vyřadily Slovan Liberec. Následovalo vítězství 3:1 s Karvinou, ve čtvrtfinále Slovácko vyhrálo 1:0 v Olomouci a v boji o finále se stejným poměrem vypořádalo s Hradcem Králové. Poprvé od roku 2009 se tak celek z Uherského Hradiště dokázal probojovat až do finále českého poháru.

Sparta

Sparta nastupuje v očekávané sestavě. V bráně začne opět Milan Heča.

Slováckoo

Sestava Slovácka. Největší zbraní domácích bude samozřejmě nejlepší střelec Fortuna:Ligy Václav Jurečka.

Vítejte u on-line přenosu z finálového utkání MOL Cupu mezi Slováckem a Spartou Praha. Úvodní výkop je v Uherském Hradišti naplánován na středu 4. května v 19 hodin.