Sparta oslavila narozeniny čtyřmi góly do sítě Boleslavi

Sparťanské výročí jak má být: oslavy, choreo a čtyři góly
Na oslavách kulatého výročí si Sparta dala záležet.
Před utkáním byla představena Železná jedenáctka složená ze slavných sparťanských hráčů minulosti,...
... legendy Sparty defilovaly na hřišti spolu s budoucími nadějemi letenského klubu.
Mezi oceněnými byl i již zesnulý Andrej Kvašňák,...
23. 11. 2013 17:57
Fotbalisté Sparty opět odskočili Plzni o pět bodů, když porazili Mladou Boleslav 4:1.

Praha - Pěkný dárek k oslavě 120. výročí založení klubu si dala fotbalová Sparta v 15. kole Gambrinus ligy, když porazila na domácím hřišti Mladou Boleslav 4:1. V čele tabulky tak má opět pětibodový náskok. Utkání jsme sledovali ZDE.

Čtvrtý zápas bez porážky v řadě si připsali fotbalisté Dukly, kteří zvítězili 1:0 v Liberci. O jedinou branku se postaral bývalý střelec Severočechů Zbyněk Pospěch. Pražané se s 24 body posunuli na páté místo hned za Slovan.

Svou bídnou produktivitu si proti předposlední Jihlavě výrazně vylepšila Příbram, která Vysočinu rozstřílela 5:0.

Sparta na Letné musela otáčet

Letná byla v sobotu večer zahalena do oslavných chorálů, protože Sparta oficiálně slavila 120. narozeniny klubu. Radost ale mít v úvodu nemohla.

Od prvních minut domácí sice tlačili, ale Marečkova hlavička skončila jen na rukavicích brankáře Millera. Naopak se skóre měnilo na druhé straně. Ve 26. minutě se Boleslav dostala ke standardní situaci, kterou rozehrál Jarolím a Zahustel odražený balón dopravil do sítě.

Sparta poté dál pokračovala v útočné snaze a těsně před přestávkou byla odměněna. Krejčí oklamal Smejkala a ze strany překvapivě zakončil na přední tyč, kde zaskočil Millera.

Výsledek pečetil Bednář

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Letenští kontrolovali hru a v 59. minutě už vedla. Kadeřábek poslal míč na zadní tyč, kde si naběhl Costa a dokonal gólem obrat.

V 67. minutě navíc přidal další trefu Hušbauer, kterému míč ideálně přiťukl míč Dočkal.

Boleslav se ještě v závěru pokoušela zápas zdramatizovat. Do šance se tlačil ve vápně Nešpor, který se po zákroku Brabce v šestnáctce složil, penaltu ovšem sudí Královec nepískal. Místo toho střídající Bednář pečetil utkání a výhru 4:1. Šultes už v nastavení nastřelil jen břevno.

Sparta má tedy jistotu, že přezimuje na prvním místě v tabulce, protože před posledním utkáním podzimu vede soutěž o pět bodů před Plzní.

Liberec proti Dukle zklamal

Dukla v Liberci prokazovala svou herní pohodu od úvodních minut a už ve 2. minutě se domácí zadáci museli mít na pozoru před průnikem Néstora. O chvíli později zase předvedl nebezpečný výpad po levé straně Mareš a ve 36. minutě Pospěch z velkého vápna trefil brankáře Kováře.

Slovan se do hry dostával těžko a teprve se závěrem poločasu začal zaměstnávat soupeřovu defenzivu. Dvakrát na gólmanu Radovi ztroskotal Rabušic.

Dukla šla do zaslouženého vedení ve 49. minutě. Po rychlém brejku se trefil Pospěch. Liberec se tak dostal do podobné situace jako již letos několikrát, ovšem tentokrát už s výsledkem nic udělat nedokázal. V největší šanci selhal na malém vápně Delarge.

Střelecké procitnutí Příbrami

Příbram začala Jihlavě připravovat největší prvoligový debakl v její historii hodně záhy. V 10. minutě našel Pilík centrem Mareše a ten otevřel skóre. Blízko zvýšení domácího náskoku byl Zápotočný, jenže po rohu minul odkrytou bránu.

Druhý gól tak vstřelil až po uplynutí úvodní půlhodiny Stratil, který trefil přesně růžek jihlavské svatyně. A když o dvě minuty později přidal třetí trefu Pilík, bylo o třech bodech prakticky rozhodnuto.

Čuhelovi svěřenci dali tentokrát zapomenout na svou střeleckou nemohoucnost v této sezoně a užívali si ofenzivní smrští i nadále. Poslední dva góly přidali v závěrečné čtvrthodině Švancara a Pleško.

Výsledky 15. kola první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Vysočina Jihlava 5:0 (3:0)
Branky: 10. Mareš, 31. Stratil, 33. T. Pilík, 76. Švancara, 81. Pleško. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Nádvorník. ŽK: Krejčí (Jihlava). Diváci: 2864.

Příbram: Hruška - Krbeček, Zápotočný, Hájovský, Pleško - Mareš (79. Krameš), Tarczal, Mišůn, T. Pilík (85. Danoski) - Stratil (59. Švancara), Řezníček. Trenér: Čuhel.
Jihlava: Blažek - Jánoš, Tlustý, Krejčí, Josl - Marek, Karlík (66. Kosak) - Vaculík, Koloušek, Harba (66. Jungr) - Přeučil (85. Teplý). Trenér: Komňacký.

Slovan Liberec - Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 49. Pospěch. Rozhodčí: Proske - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Sackey, Rabušic - Mareš, Vrzal, Malý, Gedeon. Diváci: 3227.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek - Sackey (68. Delarge) - Šural, Pavelka, Rybalka (82. Pimpara), Kalitvincev (75. Coufal) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Hlinka (77. Malý), Gedeon, Marek Hanousek - Néstor (88. Matěj Hanousek), Pospěch, Mareš (83. Marek). Trenér: Kozel.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:1 (1:1)
Branky:
42. Krejčí, 59. Costa, 67. Hušbauer, 90. Bednář - 26. Zahustel. Rozhodčí: Královec - Jiřík, J. Paták. ŽK: Smejkal, Kúdela (oba M. Boleslav). Diváci: 15.102.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal, Mareček, Hušbauer (78. Matějovský), Krejčí (89. Přikryl) - Lafata (74. Bednář). Trenér: Lavička.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Smejkal, Johana, Kúdela - Ščuk (76. Šultes), Jarolím - Zahustel (89. Štípek), Chramosta (64. Štajner), Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.

1. Sparta 15 12 3 0 38:9 39
2. Plzeň 15 10 4 1 35:12 34
3. Teplice 14 8 3 3 34:16 27
4. Liberec 15 7 4 4 15:17 25
5. Dukla 15 6 6 3 17:12 24
6. Mladá Boleslav 15 6 5 4 28:19 23