Dortmund v bundeslize potřetí za sebou jen remizoval

20. 12. 2016 22:31
Dortmund před měsíční zimní přestávkou v soutěži sice udržel domácí neporazitelnost, ale utrpěl další ztrátu. Před Borussii se na průběžné třetí místo tabulky bundesligy posunul Frankfurt,
Fanoušci Borussie Dortmund.
Fanoušci Borussie Dortmund. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté vicemistrovského Dortmundu remizovali v 16. kole bundesligy s Augsburgem 1:1 a po třetím nerozhodném výsledku za sebou ztrácejí na čelo neúplné tabulky devět bodů. Vedoucí Bayern Mnichov i druhé Lipsko přitom mají k dobru středeční vzájemný zápas. Před Borussii se na průběžné třetí místo posunul Frankfurt, který porazil 3:0 Mohuč a ukončil sérii tří zápasů bez výhry.

Dortmund před měsíční zimní přestávkou v soutěži sice udržel domácí neporazitelnost, ale utrpěl další ztrátu. Postaral se o to jeho bývalý hráč Či Tong-won, těsně po přestávce alespoň vyrovnal Ousmane Dembelé. V dresu Augsburgu odehrál 73 minut Jan Morávek.

Bez domácí porážky zakončil podzimní část sezony i Frankfurt, povedenou rozlučku s rokem 2016 obstarali autor dvou gólů Branimir Hrgota a Aymane Barkok. Hosté z Mohuče dvakrát inkasovali po vyloučení Jhona Cordoby.

Mönchengladbach doma prohrál 1:2 s Wolfsburgem v duelu týmů těsně nad hranicí sestupu a po třetí porážce z posledních čtyř zápasů je vážně ohrožen post trenéra Andrého Schuberta. Zápas rozhodl reprezentant Mario Gomez, Wolfsburg se na soupeře po druhé výhře za sebou bodově dotáhl a o skóre ho předstihl.

Hamburk vybojoval důležité vítězství 2:1 nad Schalke a nejméně na den opustil předposlední místo.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Dortmund - Augsburg 1:1 (47. Dembelé - 33. Či Tong-won), Eintracht Frankfurt - Mohuč 3:0 (18. a 85. Hrgota, 75. Barkok), Hamburk - Schalke 2:1 (60. Müller, 82. Wood - 90. Avdijaj), Mönchengladbach - Wolfsburg 1:2 (52. Hazard - 3. Caligiuri, 57. Gomez).