reklama
 
 

Bylo by skvělé, kdybychom sledovali Manchester ve finále přímo ve Švédsku, směje se kouč Zlína Pánik

17. 5. 2017 21:19
Fotbalový Zlín slaví obrovský úspěch v historii klubu. Ve finále letošního ročníku MOL Cupu porazili svěřenci Bohumila Pánika druholigovou Opavu a příští středu bude zřejmě celý Zlín fandit ve finále Evropské ligy Manchesteru United. Pokud svěřenci Josého Mourinha porazí Ajax Amsterdam, tak čeká zlínský tým minimálně šest zápasů v Evropské lize. "Je to pro mě zadostiučinění," říká kouč Pánik.

Olomouc - Fotbalový Zlín to dokázal. Ve finále českého poháru přehrál Opavu 1:0 a má nakročeno do Evropské ligy. Zlínskou euforii může ještě více podpořit Manchester United.

Pokud tým Josého Mourinha ve finále Evropské ligy porazí Ajax Amsterdam, zahrají si svěřenci Bohumila Pánika minimálně šest zápasů v základní skupině druhé nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. 

Zlínský kouč Pánik, pod kterým se v průběhu jara houpala trenérská židle, přiznal bezprostředně po odehraném finále, že byl domácí pohár v průběhu jara pro klub prioritou.

"Vítězství je pro mě zadostiučiněním. Už jsem byl několikrát jednou nohou ze Zlína pryč, ale vždy jsem se dokázal vrátit. V klubu už mi říkali, že jsem nejdéle sloužící hlavní trenér. Vrátil jsem se do Česka po mnoha letech, ve Zlíně jsem řekl, že postoupíme do první ligy, nikdo tomu nevěřil," vzpomínal Pánik.

Nastartují ve Zlíně novou etapu?

Ve Zlíně už mohou pomalu začít kalkulovat se sedmdesátimilionovou finanční injekcí pro účastníka základní skupiny Evropské ligy. Přesto šedesátiletý kouč ještě nechce předbíhat. "Budeme ve finále Evropské ligy držet palce Manchesteru a pokud se to povede, tak si vedení sedne a probere, jak bude vypadat kádr pro další sezonu."

Pánik přiznal, že mu dlouhodobě imponuje herní styl londýnského Arsenalu. "Pokud Manchester vyhraje trofej, tak ho přiřadím na svůj pomyslný žebříček vedle Arsenalu."

Zlínský brankář Stanislav Dostál po zápase prozradil, že bude finále Evropské ligy sledovat celý tým pohromadě. "Nejlepší by bylo, kdybychom Manchester sledovali všichni společně přímo ve Stockholmu," usmíval se po zápase Pánik.

Zlín stojí před velkou výzvou. Finance za účast v evropských pohárech v nedávné minulosti nastartovaly třeba Viktorii Plzeň. "Ty kluby, které jsou nějak kvalitně vybudované, si pomohly těmi evropskými poháry. I Liberec se tam dostal, získal finance a využil je na nákup hráčů. Na druhou stranu si pomáhal i půjčením hráčů z pražských klubů, protože to mají blízko. Ale věřím, že i my se tou vidinou pohárové Evropy staneme pro hráče atraktivními."

"Můžeme se díky penězům posunout výše, ale musí si sednout celé vedení a vymyslet promyšlenou vizi. Nerozházet ty peníze. Myslím, že jsou v klubu rozumní lidé a peníze nevyhodí oknem," dodal na závěr Pánik.

autor: David Janeczek | 17. 5. 2017 21:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama