Slavia fandí Fouskovi, mocnou podporu má i Malík. A Berbr tuší, že kandidátů na předsedu bude víc

Roman Berbr, jeden z těch, který by teoreticky mohl usednout na křeslo pro šéfa českého fotbalu
Ze středeční schůzky majitelů profesionálních českých klubů vzešla podle informací deníku Aktuálně.cz hned tři jména potenciálních předsedů. Případné kandidáty by měl za profesionální kluby oslovit šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.
Jedním z trojice oslovených je Petr Mlsna, současný místopředseda komise rozhodčích FAČR a především náměstek ministra vnitra. Právník a vysokoškolský učitel Mlsna má za sebou zajímavou politickou kariéru. V tomto desetiletí dělal náměstka už na třech ministerstvech. To vše stihl ještě před čtyřicátými narozeninami, letos mu bude devětatřicet. Sám Mlsna je bývalým fotbalovým rozhodčím. ...
... "Rozhodnu se podle toho, jak se bude vyvíjet situace. Vyhodnocuji informace, které jsem dostal od LFA a vyhodnocuji také na jakou funkci budu případně kandidovat. Nechám si čas až do poslední chvíle," odpověděl Petr Mlsna reportérovi Aktuálně.cz na přímý dotaz, zda bude kandidovat na post předsedy FAČR.
Dalším kandidátem profesionálních klubů by měl být Petr Fousek. Bývalý generální sekretář ještě Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). Současný předseda FAČR Miroslav Pelta před časem pověřil právě Fouska, aby zorganizoval mistrovství Evropy ve fotbale do jednadvaceti let v roce 2015. Čtyřiapadesátiletý funkcionář udělal velkou kariéru na půdě FIFA a UEFA přes futsal. "Profesionální kluby ale i výkonnostní fotbal mě průběžně oslovují. Kandidaturu zvažuju. Ve správný moment se rozhodnu," řekl Fousek pro iSport.cz.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek Luděk Mádl David Janeczek, Luděk Mádl
12. 5. 2017 7:31
Kdo bude kandidovat na pozici předsedy Fotbalové asociace ČR? Přinášíme přehled možných aspirantů, dnes je uzávěrka pro podání kandidatur
 

Právě se děje

před 10 minutami

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud potvrdil Dudovu výhru ve volbě prezidenta

Polský nejvyšší soud potvrdil, že nedávné prezidentské volby jsou platné. Otevřel tak k cestu k tomu, aby prezident Andrzej Duda, který v nich svůj post obhájil, složil tento čtvrtek přísahu před oběma komorami parlamentu. Duda je blízkým spojencem vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost.

Nejvyšší soud dostal asi 5800 stížností od voličů i štábu Dudova protikandidáta, varšavského primátora Rafala Trzaskowského. Ten se ohrazoval proti chování veřejnoprávní Polské televize, která podle něho za veřejné peníze připravovala volební materiály Andrzeje Dudy. Volební tým Trzaskowského poukazoval na to, že členové vlády se zapojili do volební kampaně ve prospěch Dudy. Informoval i o údajných trestných činech provázejících volby, například ničení volebních lístků, uvedl portál onet.pl. Podle soudců tým Trzaskowského nedodal nutné důkazy týkající se času a míst, kde se údajně takové incidenty staly.

Celkem nejvyšší soud jako oprávněné uznal asi 90 stížností. Důvody, kvůli kterým je lidé podávali, ale podle něho neměly dopad na výsledek hlasování. Ve druhém kole prezidentských voleb konaném 12. července získal Duda 51,03 procenta hlasů, Trzaskowski 48,97 procenta. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy