Slavia fandí Fouskovi, mocnou podporu má i Malík. A Berbr tuší, že kandidátů na předsedu bude víc

Roman Berbr, jeden z těch, který by teoreticky mohl usednout na křeslo pro šéfa českého fotbalu
Ze středeční schůzky majitelů profesionálních českých klubů vzešla podle informací deníku Aktuálně.cz hned tři jména potenciálních předsedů. Případné kandidáty by měl za profesionální kluby oslovit šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.
Jedním z trojice oslovených je Petr Mlsna, současný místopředseda komise rozhodčích FAČR a především náměstek ministra vnitra. Právník a vysokoškolský učitel Mlsna má za sebou zajímavou politickou kariéru. V tomto desetiletí dělal náměstka už na třech ministerstvech. To vše stihl ještě před čtyřicátými narozeninami, letos mu bude devětatřicet. Sám Mlsna je bývalým fotbalovým rozhodčím. ...
... "Rozhodnu se podle toho, jak se bude vyvíjet situace. Vyhodnocuji informace, které jsem dostal od LFA a vyhodnocuji také na jakou funkci budu případně kandidovat. Nechám si čas až do poslední chvíle," odpověděl Petr Mlsna reportérovi Aktuálně.cz na přímý dotaz, zda bude kandidovat na post předsedy FAČR.
Dalším kandidátem profesionálních klubů by měl být Petr Fousek. Bývalý generální sekretář ještě Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). Současný předseda FAČR Miroslav Pelta před časem pověřil právě Fouska, aby zorganizoval mistrovství Evropy ve fotbale do jednadvaceti let v roce 2015. Čtyřiapadesátiletý funkcionář udělal velkou kariéru na půdě FIFA a UEFA přes futsal. "Profesionální kluby ale i výkonnostní fotbal mě průběžně oslovují. Kandidaturu zvažuju. Ve správný moment se rozhodnu," řekl Fousek pro iSport.cz.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek Luděk Mádl David Janeczek, Luděk Mádl
12. 5. 2017 7:31
Kdo bude kandidovat na pozici předsedy Fotbalové asociace ČR? Přinášíme přehled možných aspirantů, dnes je uzávěrka pro podání kandidatur
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy