Slavia fandí Fouskovi, mocnou podporu má i Malík. A Berbr tuší, že kandidátů na předsedu bude víc

Roman Berbr, jeden z těch, který by teoreticky mohl usednout na křeslo pro šéfa českého fotbalu
Ze středeční schůzky majitelů profesionálních českých klubů vzešla podle informací deníku Aktuálně.cz hned tři jména potenciálních předsedů. Případné kandidáty by měl za profesionální kluby oslovit šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.
Jedním z trojice oslovených je Petr Mlsna, současný místopředseda komise rozhodčích FAČR a především náměstek ministra vnitra. Právník a vysokoškolský učitel Mlsna má za sebou zajímavou politickou kariéru. V tomto desetiletí dělal náměstka už na třech ministerstvech. To vše stihl ještě před čtyřicátými narozeninami, letos mu bude devětatřicet. Sám Mlsna je bývalým fotbalovým rozhodčím. ...
... "Rozhodnu se podle toho, jak se bude vyvíjet situace. Vyhodnocuji informace, které jsem dostal od LFA a vyhodnocuji také na jakou funkci budu případně kandidovat. Nechám si čas až do poslední chvíle," odpověděl Petr Mlsna reportérovi Aktuálně.cz na přímý dotaz, zda bude kandidovat na post předsedy FAČR.
Dalším kandidátem profesionálních klubů by měl být Petr Fousek. Bývalý generální sekretář ještě Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). Současný předseda FAČR Miroslav Pelta před časem pověřil právě Fouska, aby zorganizoval mistrovství Evropy ve fotbale do jednadvaceti let v roce 2015. Čtyřiapadesátiletý funkcionář udělal velkou kariéru na půdě FIFA a UEFA přes futsal. "Profesionální kluby ale i výkonnostní fotbal mě průběžně oslovují. Kandidaturu zvažuju. Ve správný moment se rozhodnu," řekl Fousek pro iSport.cz.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek Luděk Mádl David Janeczek, Luděk Mádl
12. 5. 2017 7:31
Kdo bude kandidovat na pozici předsedy Fotbalové asociace ČR? Přinášíme přehled možných aspirantů, dnes je uzávěrka pro podání kandidatur
 

Právě se děje

Další zprávy