Zahraniční ligy: Fiorentina opět jen remizovala, Chelsea rozstřílela Everton

15. 4. 2024 20:51
Fotbalisté Fiorentiny remizovali v dohrávce 32. kola italské ligy 1:1 s Janovem a už pět zápasů čekají na výhru. Antonín Barák v dresu domácích do zápasu nezasáhl a před čtvrteční odvetou Evropské konferenční ligy s Plzní zůstal jen na lavičce.
Hráči Fiorentiny v Plzni
Hráči Fiorentiny v Plzni | Foto: Tomáš Liška

Fiorentina, která minulý týden uhrála na západě Čech bezbrankovou remízu, mohla jít dnes proti Janovu ve 25. minutě do vedení, branka Belottiho ale po zásahu videorozhodčího neplatila kvůli ofsajdu. Jako první tak skórovali hosté, když Gudmundsson krátce před přestávkou proměnil pokutový kop.

Alespoň remízu zajistil Fialkám Ikoné, který se trefil v 54. minutě. Fiorentina bodovala po dvou porážkách a v tabulce jí patří 10. místo. Janov je o dvě příčky za ní.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Fiorentina - FC Janov 1:1 (54. Ikoné - 42. Gudmundsson z pen.), Bergamo - Hellas Verona 2:2 (13. Scamacca, 18. Éderson - 56. Lazovič, 60. Noslin).

Premier League

Fotbalisté Chelsea deklasovali v dohrávce 33. kola Premier League Everton 6:0. Domácí vedli ve 29. minutě už 3:0 poté, co Cole Palmer zkompletoval v rozmezí 16 minut hattrick. Ve druhém poločase pak jednadvacetiletý záložník skóroval ještě z pokutového kopu a s dvaceti brankami se v tabulce kanonýrů dotáhl na vedoucího Erlinga Haalanda.

Palmer otevřel skóre ve 13. minutě a v rychlém sledu pak přidal další dva góly. Hattrick na domácím stadionu Stamford Bridge zapsal ve druhém zápase za sebou, tři góly včetně dvou v nastavení nastřílel i při výhře 4:3 nad Manchesterem United 4. dubna.

Na 4:0 upravil těsně před přestávkou Jackson, Palmer pak zvýšil na 5:0 z penalty. Celkem v sezoně už má na kontě ve všech soutěžích 23 gólů. Dvacetibrankovou hranici v sezoně pokořil jako první hráč Chelsea po Edenu Hazardovi, který to dokázal v ročníku 2018/19.

Konečné skóre pečetil v poslední minutě normální hrací doby dvacetiletý mladík Gilchrist, jenž se v dresu Chelsea trefil poprvé.

Chelsea v tabulce figuruje na devátém místě a dál živí naděje na pohárové příčky. Na pátý Tottenham ztrácí 13 bodů, má ale ještě zápas k dobru. Everton je i s odpočtem osmi bodů za porušení finančních pravidel na 16. místě, od zóny sestupu ho dělí dva body.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Chelsea - Everton 6:0 (13., 18., 29. a 64. z pen. Palmer, 44. Jackson, 90. Gilchrist).

1. Manchester City 32 22 7 3 76:32 73
2. Arsenal 32 22 5 5 75:26 71
3. Liverpool 32 21 8 3 72:31 71
4. Aston Villa 33 19 6 8 68:49 63
5. Tottenham 32 18 6 8 65:49 60
6. Newcastle 32 15 5 12 69:52 50
7. Manchester United 32 15 5 12 47:48 50
8. West Ham 33 13 9 11 52:58 48