Formule 1 • 19. závod z 24 • 21:00

Velká cena USA F1

Max Verstappen v Red Bullu v Austinu vyhrál předposlední letošní sprint formule 1. Kvalifikaci na Grand Prix vyhrál Lando Norris v McLarenu.

Ve formuli 1 se nebude od příští sezony udělovat bonusový bod jezdci za nejrychlejší kolo ve Velké ceně. O chystaném zrušení pravidla informovali zástupci Mezinárodní automobilové federace (FIA) před nadcházející Grand Prix v Austinu.

Dodatečný bod se v seriálu mistrovství světa uděluje od roku 2019. Podmínkou pro jeho získání je, aby autor nejrychlejšího kola dokončil závod v první desítce. V nabitém kalendáři, který letos čítá 24 závodů, může hrát bod navíc z každé Grand Prix v případě vyrovnaného boje o titul důležitou roli.

Zatímco Renault po následující sezoně odejde z formule 1, automobilka Toyota se po 15 letech vrací do formule 1 jako partner stáje Haas.

Australský pilot Daniel Ricciardo skončil v týmu Racing Bulls. Do konce sezony ho v kokpitu sesterské stáje mistrovského Red Bullu nahradil Novozélanďan Liam Lawson. Pro pětatřicetiletého Ricciarda to může znamenat konec kariéry v F1.

Liam Lawson
Liam Lawson | Foto: Will Cornelius / Red Bull Content Pool

Tým Red Bull opouští šéf strategie Will Courtenay, který míří do McLarenu. U konkurence bude zastávat post sportovního ředitele. Jde o další odchod významného člena Red Bullu v této sezoně.

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton v dětství čelil šikaně a dlouhé roky trpěl depresemi. Devětatřicetiletý britský pilot Mercedesu to uvedl v rozhovoru pro deník The Times.

Formule 1 se vrátila na okruhy po měsíční pauze. předchozí závod v Singapuru vyhrál Lando Norris v McLarenu.

Vše o letošní sezoně najdete v naší infografice.

Velká cena USA startuje v neděli 21. října v 21:00 SELČ.